ב"ה יום חמישי, ז' מנחם-אב תשע"ח | 19.07.18
"ועד תלמידי התמימים"
"ועד תלמידי התמימים" צילום: ארכיון שטורעם
היערכות שיא לקראת הגעת אלפי האורחים ● סיקור מקיף

'ועד תלמידי התמימים העולמי': המופקד על אירוחם של אלפי תלמידי התמימים המסתופפים בחצרות קדשנו בחודש החגים נכנס בימים אלו לישורת האחרונה של ההכנות לקראת החודש עמוס הפעילות, ההתקשרות וההתרוממות הרוחנית ● רגע לפני, אתר חב"ד 'שטורעם' מביא לכם את התמונה המלאה של פעילות הועד בתשרי ● לסיקור המלא>>>
כתב שטורעם בארה"ב
'ועד תלמידי התמימים העולמי', המופקד על אירוחם של אלפי תלמידי התמימים המסתופפים בחצרות קדשנו בחודש החגים נכנס בימים אלו לישורת האחרונה של ההכנות לקראת החודש עמוס הפעילות, ההתקשרות וההתרוממות הרוחנית.

רגע לפני, שטורעם מביא לכם את התמונה המלאה של פעילות הועד בתשרי:

1. מערך השינה

אלפי האורחים הצפויים להגיע בימים הקרובים, דורשים עשרות מקומות שינה ברמה מתאימה. הדירות והבניינים כבר עומדים מוכנים לקראת קליטתם של הבחורים, החל מ'בית הכנסת אורחים' ושורת הדירות הממוקמות במרחק הליכה קצר מ770, ועד למערך השינה המאורגן בסמיכות לאהל הק' בשיתוף 'בית אהל חב"ד ליובאוויטש'. ב'ועד' מקפידים על פרמטרים גבוהים במיוחד, ולשם כך נשכרה חברת ניקיון אשר תהיה אחראית על נקיון יומי בכל הדירות ובתי הארחה, כאשר מעליהם מפקח הצוות האחראי על הפעילות בדירות, על מנת לוודא כי הסטנדרטים הגבוהים של 'ועד תלמידי התמימים' יישמרו במשך כל ימי החודש, ללא כל בעיה, גשמית ורוחנית.

הבחורים יאוכלסו במקומות מסודרים על-פי הישיבות, כשכל בחור ישן בדירה עם בני ישיבתו, בחדרים ממוזגים ומרווחים.

2. הארוחות

חדר האוכל המרווח והמפואר הממוקם בישיבת אהלי תורה במרחק 'בלאק' אחד מ770, כמו גם מערך הפעילות הגשמית בישיבה שע"י האהל, יגישו לאורחים שלוש ארוחות מזינות ומשביעות מדי יום ביומו. גם בתחום זה מקפידים לשמור ב'ועד' על הפרמטרים הגבוהים ביותר, כך שהכנת הארוחות כולם הופקדה בידי קייטרינג איכותי חיצוני, האחראי על כך לאורך החודש כולו.

בשבתות וימים-טובים, מארגן ה'ועד' מערך ענק ומדוקדק של אירוח לסעודות שבת בבתי אנ"ש בקראון-הייטס, הזוכים מצדם גם הם, להנות משהותם של בחורים חסידיים סביב לשולחנם במהלך הסעודות.

3. ההטבות

לאורך כל החודש, מספק ה'ועד' לאורחים את כל המצטרך, בגשמיות וברוחניות, כששימת לב מיוחדת ניתנת לכך שלא תהיה לאורחים כל טרדה, על מנת שיוכלו לנצל את שהותם בחצרות קדשנו להתרוממות רוחנית, ללא הפרעות ומניעות.

כחלק מאותה פעילות אדירה, המחושבת עד לפרט הקטן ביותר, מספק ה'ועד' לאורחים 'כפרות' במחיר מסובסד בערב-יום הכיפורים, כמו גם ערבות בהושענא-רבא וכן הלאה.

4. סדרי הלימוד

לאורך שעות היום בכל ימי החודש, מתקיימים סדרי הלימוד ב770 ובישיבה שע"י האהל הק'. אלפי האורחים יושבים ולומדים מתוך קבצי הלימוד הערוכים והמותאמים שהוציא ה'ועד', כשצוות ר"מים ומשגיחים עומדים לצידם.

מדי יום מתקיימים שיעורים על הנלמד בסדרי ה'נגלה', ובמהלך החודש מתקיימים אף מבחנים, כרצונו הק' של הרבי.

5. התוועדויות ותוכניות

מידי ערב מקיים ה'ועד' התוועדויות עם גדולי המשפיעים והשלוחים. סביב שולחנות ערוכים בכל טוב יושבים אלפי האורחים ומאזינים בשקיקה לדברי ההתעוררות, תוך נגינה חסידית ואמירת 'לחיים'.

לצד ההתוועדויות, מתקיימים לאורך כל החודש כינוסים, שיעורים עיוניים, הרצאות, פאנלים ותוכניות מיוחדות בהם משתתפים האלפים, ומעוררים את אור וחום ההתקשרות.

וכמובן - הקרנות סרטי הוידאו מחודשי תשרי במחיצת הרבי, של חברת המדיה החב"דית jem, אותן לא יפספס אף אורח.

6. ההוצאה-לאור

הכל מכירים את מערך ההוצאה-לאור המובחר של ה'ועד'. הקבצים היוקרתיים 'לחיזוק ההתקשרות' קנו להם מקום של כבוד בקרב אנ"ש והתמימים, המצפים להם בכליון עיניים וקוראים אותם בשקיקה.

גם העלון היומי 'ליובאוויטש שבליובאוויטש' היוצא לאור בחודש תשרי הפך בשנים האחרונות למצרך חובה בקרב האורחים הרבים.

במסגרת הוצאות אלו מובאות סקירות מרתקות, כתבי-יד-קודש, תמונות נדירות, מסמכים, רשימות, יומנים וכתבות המחזקות את אור וחום ההתקשרות ומספרות על רגעים נצחיים במחיצת הרבי, המהווים מקור לחיות חסידית ולהתקשרות במיוחד בימינו אלה.

7. הסיורים

בקבוצות מסודרות מתקיימים לאורך ימי החודש סיורים מאורגנים בתערוכת ספריית אגו"ח, בהנחיית מנהל הספריה הרב שלום בער לוין, ובחדר השידורים המיתולוגי של wlcc, בהנחיית איש בית רבי, הרב חיים ברוך הלברשטם.

8. השיעורים בענייני גאולה ומשיח

כהוראת ורצון קדשו של הרבי - שכל מעשינו ועבודתנו יהיו חדורים בנקודה של 'להביא לימות המשיח' - כשהדרך הישרה והמהירה להביא לידי גאולה שלימה בפועל הינה לימוד ענייני המשיח והגאולה העתידה, מתקיים מדי יום שיעור עיוני בתורת הגאולה, הנמסר על-ידי רבנים שונים.

9. ה'מבצעים'

בימי שישי וערבי חג, וכן בימי חול-המועד סוכות, מקיים ה'ועד' מערך מסודר המארגן את יציאתם של אלפי האורחים למבצעים. הועד מספק את ערכת המבצעים הדרושה, הכוללת עלונים, חומרים הקשורים במועדים, ובימי הסוכות - סטים של ארבעת המינים.

ה'ועד' מקיים מערך אוטובוסים המובילים את האורחים לאזורים היהודיים ברחבי ניו יורק, בהם הם מזכים רבבות יהודים. כמו כן, מסופקים ליוצאים צידה וארוחה קלה לקראת נסיעתם.

10. "אז דא איז ער" - הנסיעות לאהל

רגעי התכלית לשמם נוסע כל אורח - הם אותם הזמנים בו הוא נכנס ל'יחידות', לאהל הק'. ה'ועד' מארגן מדי יום מערך אוטובוסים מיוחד לאהל הק', בעזרתו נוסעים האורחים השוהים בקראון-הייטס לד' אמותיו הק' של הרבי.

רגעי התכלית לשמם נוסע כל אורח - הם אותם הזמנים בו הוא נכנס ל'יחידות', לאהל הק'. ה'ועד' מארגן מדי יום מערך אוטובוסים מיוחד לאהל הק', בעזרתו נוסעים האורחים השוהים בקראון-הייטס לד' אמותיו הק' של הרבי.

כ"ב באלול תשע"ז