ב"ה ערב ש"ק, ט' תמוז תשע"ח | 22.06.18
צילום: לוי נאזרוב
גלריה מרגשת מסכמת: מעלות השחר עד צאת הכוכבים

הכינוס ההיסטורי בליובאוויטש: מעלות השחר עד צאת הכוכבים ● הצלם ר' לוי נאזרוב ממוסקבה, בגלריה מרגשת מסכמת של הכינוס ההיסטורי של מאות תלמידי כל ישיבות 'תומכי תמימים' במוסקבה ● לסיקור ולגלריה המלאה>>>
מערכת שטורעם
האוטובוסים יצאו מאורגנים מכל ישיבה בנפרד ועשו את דרכם במשך כל הלילה של בין יום שלישי לרביעי. אליהם הצטרפו גם רכבים פרטים של אנ"ש, שלוחים וידידי הישיבות ובראשם יוזם הכינוס השליח והרב הראשי של רוסיה הרב בערל לאזאר.

חלקם עברו דרך העיר 'סמולנסק', שם זכו למקוה חם, ושתיה חמה, שהועמדו ע"י השליח ורב העיר סמולנסק והמחוז הרב לוי יצחק מונדשיין, שאף כובד לשאת דברים בכינוס המרכזי בליובאוויטש.

שאר המשתתפים הרבים טבלו בנהר שמול חצר רבותינו נשיאנו, שהיה מסודר ומאורגן, על ידי אחראי המקום השליח המסור הרב גבריאל גורדון, שמתחזק במסירות רבה את כל החצר, האוהל והכל הנלווה לו, בהצלחה רבה לכבודם של רבותינו נשיאנו ולרווחתם של מאות ואלפי המבקרים בעיירה במשך כל השנה כולה.

רושם עז השאיר המסע והכינוס על כל המשתתפים הרבים, וללא ספק יגביר את הלימוד אצל כל התמימים, השוקדים על תלמודם במשך השנה כולם בכל ישיבות 'תומכי תמימים' הקיימים כיום במוסקבה בירת רוסיה.
י"ז באלול תשע"ז