ב"ה יום ראשון, י" מנחם-אב תשע"ח | 22.07.18
צילום מסך, ערוץ 20
צילום מסך, ערוץ 20
ברפובליקה הדומניקנית: לא עוזבים את השליחות

סופת ההוריקן "אירמה" המשתוללת באיים הקריביים צפויה להכות ברפובליקה הדומניקנית מאוחר היום (רביעי) או בשעות הבוקר המוקדמות ביום חמישי ● השלוחים הרב שמעון ורעייתו פלמן מסנטו דומינגו אמרו לערוץ 20: "מתריעים בפני כל מי שאפשר שלא להתקרב לאזור החופים ולשמור על עצמם" ● לתמונות>>>
כתב שטורעם בארה"ב
סופת ההוריקן "אירמה" המשתוללת באיים הקריביים צפויה להכות ברפובליקה הדומניקנית מאוחר היום (רביעי) או בשעות הבוקר המוקדמות ביום חמישי.

מיכל פלמן שליחת חב"ד למדינה, המתגוררת עם משפחתה בבירה סנטו דומינגו אמרה לצבי טסלר מלערוץ 20: "מתריעים בפני כל מי שאפשר שלא להתקרב לאזור החופים ולשמור על עצמם".

על החששות מפני הסופה שהוגדרה כ"חזקה ביותר בהיסטוריה", אמרה פלמן השוהה כשליחה במדינה מזה עשור, כי ביתם נמצא בעיר הבירה "שנחשבת למקום בטוח יחסית". פלמן סיפרה על הצעדים וההכנות שנוקטים בני המשפחה לקראת הבאות: "מעלים את מה שיש בקומה הראשונה בין היתר ארון הקודש וספרי הקודש, מוודאים שהגנרטור עובד, שהחלונות אטומים. נערכים להישאר בלי אינטרנט וטלפון".

פלמן סיפרה כי אנשי חב"ד במדינה נמצאים "בקשר גם עם מטיילים שנמצאים באיזור החופים ומתריעים בפני כל מי שאפשר שלא להתקרב לאזור החופים ולשמור על עצמם".

לשאלת ערוץ 20 האם שקלו היא ובעלה לצאת עם חמשת ילדיהם מהרפובליקה הדומניקנית לפני שתכה הסערה, ענתה – "לא עוזבים את השליחות. נמצאים שם כדי לסייע ולהיות כתובת לכל עניין יהודי".

ט"ז באלול תשע"ז