ב"ה ערב ש"ק, ט' תמוז תשע"ח | 22.06.18
יוסטון, טקסס: מחסור אדיר באוכל כשר

אם בכל בשנה האוכל הכשר המיובא לטקסס מצריך התארגנות ראויה הרי שבימים אלו נוצר מחסור עצום באוכל הכשר דבר המעמיד באתגר את השלוחים הפזורים באיזור ההצפות ● וכיצד מתמודדים השלוחים באיזור עם המצב ● לסיפור המלא>>>
מערכת שטורעם
אם בכל בשנה האוכל הכשר המיובא לטקסס מצריך התארגנות ראויה הרי שבימים אלו בעקבות ההוריקן האדיר שהביא למותם של לפחות 10 אנשים נוצר מחסור עצום באוכל הכשר דבר המעמיד באתגר את השלוחים הפזורים באיזור ההצפות. 

בעוד שהאוכלוסייה היהודית גודלת במהירות בשנים האחרונות, היא נותרה מרוחקת מבחינה גיאוגרפית ממפעלי ייצור של המזון הכשר. בכל שבוע מגיעים משאיות עם מזון כשר ממאות אם לא אלפי קילומטרים, לקומץ רשתות סופרמרקטים, כמו הרשת H-E-B, המוכרות בשר כשר, עופות וחלב לקהילה היהודית ביוסטון.

סופת ההוריקן הארווי הציפה שניים מהסופרמרקטים העיקריים האלה וגרמה לשניים האחרים להיסגר - אחד מהם הפך למקלט על ידי הרשויות - והציוד והאוכל שבתוכו מתחיל להגמר, כך מדווח האתר Yeshiva world news.

"הזמנו בשר כשר ממיאמי, וזה כרגע על משאית קירור בדרך לכאן" אומר הרב דוד גולדשטיין, שליח חב"ד ביוסטון, שמרכז את המאמץ הגדול להשגת אוכל כשר לקהילה היהודית, כמו כן, בית חב"ד האזורי של טקסס מתכנן להכין מזווה אוכל גדול כשר לקהילות היהודיות מספקי אוכל המגיעים לאזור.

"כמובן שהם לא יכולים להגיע לכאן כשהכבישים מוצפים, זה עניין של ימים עד שלא יהיה לנו חלב וכל מיני מוצרי מזון יסודיים", אומר הרב יוסי זקליקובסקי, שליח חב"ד שביתו הוצף, ומכהן כרב בית הכנסת של בליר ביוסטון. הוא הוסיף "כי רבים מאלה שאין להם חשמל, נאלצו לזרוק את כל המזון הכשר שהם אספו, מאחר והוא התקלקל".

לעת עתה, מצרכים בסיסיים כמו אורז ודגנים עדיין זמינים בחנויות מכולת לא מוצפות. אבל אלפי אנשים ביוסטון עדיין נמצאים במתנסי"ם ובאצטדיונים לאחר שביתם הוצף.

ח' באלול תשע"ז