ב"ה יום ראשון, י"א תמוז תשע"ח | 24.06.18
חודש של אהבה! ■ אנרגיה מחדרה

חודש אלול זהו החודש בו מראה הקב"ה אהבה הכי גדולה יותר מכל השנה ● אדמו"ר הזקן ממחיש זאת בספרו לקוטי תורה עם משל למלך שסגור כל השנה בארמון ואין יכולים להיכנס אליו רק יחידי סגולה וגם אז לעיתים מזומנים בלבד. אבל חודש אחד יוצא המלך מארמונו להיפגש עם האזרחים. הוא זמין לכולם במידה שווה בסבר פנים יפות, מאירות ושוחקות ● לו תתבונן בזה תתעורר בך מיד אהבה גדולה ועצומה! ● השליח בחדרה הרב יוחנן בוטמן בטור שבועי חסידי עם מבט אקטואלי במגזין 'עונג חב"ד' ב'שטורעם' ● לטור המלא >>>
השליח הרב יוחנן בוטמן, חדרה
חודש של אהבה!

אודה לה' בכל לבב שזיכני לסיים בימים אלו את ספר התניא, ספר היסוד של חסידות חב"ד, בשיעור שבועי שהתחלתי למסור כאן בקהילה לעילוי נשמתו הטהורה של אחי היקר הרב ישראל'יק ז"ל, השליח בנהריה, שנפטר לפני 3 וחצי שנים.

ב-53 פרקים מדריך אדמו"ר הזקן מחבר הספר איך כל יהודי מסוגל בכל מצב להרגיש קרוב לאלוקים. כהגדרתו במילות הפתיחה בשער הספר שהוא בא לבאר היטב איך הוא קרוב מאוד!

איך באמת?

על ידי התבוננות. יש "דרך ארוכה" של התבוננות בגדלות הא-ל כדי להגיע לחיבור רגשי לבורא, ויש גם "דרך קצרה" כלשונו.
כך או כך, שתיהן מצריכות 'עבודה עם הראש' - לימוד והעמקה בתכנים מסויימים.

אם התקשינו באותן דרכים קודמות שהציע לנו המחבר, מוסיף לנו לקראת סוף הספר עוד דרך "שווה לכל נפש וקרוב הדבר מאוד "מאוד" לעורר ולהאיר (את) אור האהבה".

הפעם איננו זקוקים להעמיק כמה אלוקים גדול, די שנשים לב כמה הוא דואג ומסור לנו, וכבר נעורר בנו אהבה נפלאה והשתפכות הנפש לבורא. זהו סגנון של "כמים הפנים לפנים כן לב האדם אל האדם". כמו אדם שיראה את פניו במים, אזי באופן טבעי יחזירו לו המים את צורת הפנים שלו.

מדהים איך זה עובד בין אנשים, פשוט לנסות ולהיווכח; כשתחליט לאהוב את השני, גם את מי שהקשר איתו לא משהו, ההוא יחזיר לך אהבה באופן טבעי, אוטומטי.

לפי זה אם תתבונן ולו קלות באהבתו ודאגתו של הקב"ה אליך, בחמלה שלו לבריאותך ולצורכך זה יפעל בך אהבה כנה ועזה לבורא.

חודש אלול זהו החודש בו מראה הקב"ה אהבה הכי גדולה יותר מכל השנה.

אדמו"ר הזקן ממחיש זאת בספרו לקוטי תורה עם משל למלך שסגור כל השנה בארמון ואין יכולים להיכנס אליו רק יחידי סגולה וגם אז  לעיתים מזומנים בלבד. אבל חודש אחד יוצא המלך מארמונו להיפגש עם האזרחים. הוא זמין לכולם במידה שווה בסבר פנים יפות, מאירות ושוחקות.

לו תתבונן בזה תתעורר בך מיד אהבה גדולה ועצומה!

שבת שלום
הרב יוחנן בוטמן

ג' באלול תשע"ז