ב"ה יום רביעי, כ" מנחם-אב תשע"ט | 21.08.19
צעירי השלוחים: הרגעים המיוחדים של השלוחים הצעירים

סדר יומו של חייל עמוס לעייפה. אך יומו של חייל-שליח, עמוס עוד יותר. חיילים אלו בכל השנה עסוקים בפעילות הבית-חב"ד יחד עם הוריהם ● פעם בשנה זוכים הם להתראות עם חבריהם לצבא השליחות, לטעום מעט אווירת תפילה בניגון חסידי, להתוועד עם תמימים מובחרים, ולחוות פעילויות מאתגרות הקשורות לעולם השליחות ● לסיקור ולגלריית תמונות מרשימה>>>
מערכת שטורעם
עשרה ימים מלאי חוויות עברו על 140 מילדי השלוחים בקעמ פגן ישראל-השלוחים הצעירים, המתקיים ע"י צעירי אגודת חב"ד באה"ק ונערך השנה בקמפוס המפואר והמרווח של המכון התורני טכנולוגי – נחלים.

החל מיום ט"ו אב הפך המקום לבסיס צבאי לכל דבר. מיד בכניסת לשרשרת החיול נהפכו הילדים הצעירים לחיילים, ההוראות הוחלפו בפקודות והמדריכים במפקדים.

סדר יומו של חייל עמוס לעייפה. אך יומו של חייל-שליח, עמוס עוד יותר. חיילים אלו בכל השנה עסוקים בפעילות הבית-חב"ד יחד עם הוריהם. פעם בשנה זוכים הם להתראות עם חבריהם לצבא השליחות, לטעום מעט אווירת תפילה בניגון חסידי, להתוועד עם תמימים מובחרים, ולחוות פעילויות מאתגרות הקשורות לעולם השליחות.

ועידת השלוחים

תכנית הדגל של הקעמפ הייתה "ועידת השלוחים הצעירים", כמו הוריהם, המשתתפים ביום הסדנאות המיוחד בכינוס השלוחים העולמי, זכו גם השלוחים הצעירים לחוות יום מעין זה. החיילים לבשו "תג שליח", קיבלו קלסר וכלי כתיבה, ובחרו להשתתף באחת מהסדנאות המיוחדות.

אורחי הסדנאות היו: הרב פולע ברוד, שליח הרבי בקריית ארבע. הרב נח סוליש, שליח הרבי בנתניה. הרב זעליג אלטהויז, ישיבת תו"ת לוד.

לאחר הסדנאות המיוחדות התקיים "המושב המרכזי". אל הבמה עלו חיילים מכל קצוות הארץ, ושאלו את האורחים שאלות מרתקות מהווי השליחות.

"כיצד יכול אני להרגיש חלק מהפעילות של אבא"? שאל שליח צעיר מדימונה, ואילו חבירו מקריית שמונה שאל "כיצד יכול ילד צעיר להשפיע על אנשים מבוגרים בבית כנסת".

לסיומו של יום יצאו החיילים בהרגשה כי הם-הם בעצמם שלוחים-צעירים, וכי פועלם הוא חלק אינטגרלי מפעילות בית חב"ד.
בנאות-דשא

חיילי הקעמפ נהנים בקעמפ מרמת אירוח גבוהה ביותר. חדרי הפנימיה מאובזרים במיטות חדשניות וארונות, וכמובן מקלחת מאובזרת בכל חדר. ברחבי השטח מדשאות רחבות ידיים, נדנדות וספסלים.

את שעות הלימודים העבירו החיילים ברחבי הקעמפ. תחת ציליות ועל משטחי הדש המוריקים הם ישבו ולמדו את החומר המהנה, התוועדו עם המפקדים וניגנו את המנוני הקעמפ.

מידי יומיים יצאו החיילים לטיולים ואטרקציות. בין היתר הם נהנו בפעילות גיבוש בבאולינג, כדור פורח, פארק שפיים וגלישת צוקים בסנפלינג.

יעדער טאג איז א טאג
תכנית הלימודים המיוחדת של הקעמפ קיבלה השנה שדרוג מיוחד – בדמות משחק קלפים איכותי בהפקת הקעמפ. החיילים שקדו על לימוד החוברת "לתקן עולם", בה הם למדו על חוויותיו של שליח צעיר במקום שליחותו, על יסודות השליחות במשנת רבינו, וכמובן הלכות הנוגעות ליום יום.

בנוסף שיננו החיילים שורות תניא ומשניות בע"פ כשהם צוברים "שליחונים" המזכים אותם בהפתעה ב"קרעטשמע" וכמובן עולים בדרגות בצבאות השם.

החיילים השתתפו בלימודים וביצעו משימות, ובכך השלימו את משחק הקלפים המיוחד.

קציני הלימודים הת' שמוליק בוטמןוהת' אריה חדד הודיעו על חתני הקעמפ במעמד הסיום, וחילקו שי מיוחד –תמונה מהודרת של הרבי – למצטיינים.

ופרצת
אל בנקעט הסיום של הקעמפ נהרו עשרות הורים-שלוחים מרחבי הארץ. מקום האירועים של הקעמפ הפך באחת לאולם יוקרתי, סיירות ישבו סביב שולחנות ערוכים, וההורים הביטו מן הצד במתרחש וזכו ל"טעימה" קטנה מהקעמפ.
ההמנונים המיוחדים של הקעמפ, הגראמענים המצחיקים הסיירת המצטיינת, ונקודת השיא: מעמד ה"ראל-קאל".

על בימת האולם עמדה מפת ארץ ישראל, כשעליה מסומנות נקודות השליחות בארץ הקודש בהם פועלים שלוחים צעירים.
הגנרל הקריא את שמות הערים היישובים והשכונות, כשבכל שם השיח-הצעיר נעמד על מקומו וחביריו מריעים לו ולעבודותו.

יישובי הגליל והגולן, ערי החוף, ירושלים ותל אביב, הבקעה והשומרון. כולם עלו על נס וזכו לתרועות רמות. כמו הוריהם בכינוס השלוחים העולמי, גם השלוחים הצעירים זוכים להצדעה מהוריהם וחבריהם על פעילותם בשליחות הרבי.

החייל שניאור זלמן אייזנבאך מהעיר אילת נשא נאום מרגש, בו סיפר להוריו מה חוה בקעמפ וכיצד המפקדים שלו חיזקו בו את "גאוות היחידה", הוא סיפר כיצד הוא חוזר מהקעמפ למקום שליחותו הרחוק ומרגיש כעת כי הוא בעצמו שליח!

לסיום הזמין את חביריו השלוחים לשיר יחד עימו את ההמנון המרגש "מענדי הוא בן של שליח". האולם כולו רעש געש, 140 חיילי גן ישראל זעקו בקול: "כשאתה גר בעיר שליחות, וחש את הבדידות...", והריעו: "מי נותן כוחות, מי מעניק ברכות, זהו הרבי המשלח".

עין לא נותרה יבשה בקהל. שלוחי הרבי ומשפחותיהם, על נשיהם וטפם, עמדו ומחאו כף לילדיהם הצעירים.

הזמר שמחה פרידמן פרץ בצלילי מחרוזת השלוחים, ובספונטניות פרצו השלוחים את המחיצות, הרימו את בניהם על הכתפיים והצטרפו למעגל ענק, מעגל השליחות בארץ הקודש.

הקעמפ מתקיים זו השנה ה-12 ברציפות ע"י צעירי אגודת חב"ד באה"ק.

צוות הקעמפ מורכב מתמימים חסידיים מישיבת תו"ת מגדל העמק. הגנרלים הת' מענדי זאיינץ, הת' עזריאל שיימוס. המרכזים –הת' אלי שוחט, הת' מנחם אלמליח, הת' בנצי שיימוס. קציני הלימודים –הת' שמוליק בוטמן, הת' אריה חדד. על הניהול הטכני –הת' חננאל חדד.

הנהלת הקעמפ והשלוחים מוסרים את תודתם לתורמים הנכבדים: הרב חיים יעקב לעבאוויטש, קרן מרומים, נציג חב"ד בעיר ביתר הרב יעקי הרשקופ והרב שמואל אייזנברג.

כ"ט במנחם-אב תשע"ז