ב"ה מוצאי ש"ק, כ"ג מנחם-אב תשע"ט | 24.08.19
"הכירו את קורס הצוערים של חב"ד" ■ וידיאו

"אפשר לומר שזו הסיירת של מחנות הקיץ", אומר הרב מוני אנדר. "המחנה הזה מתרחש בטרמינולוגיה צבאית. מוישי, למשל, נמצא בסיירת 101 ולמדריך שלו קוראים 'המפקד'. הכל חלק מהרעיון שהגה הרבי מלובביץ' - שכל ילדי ישראל הם חלק מ'צבאות השם'" ● האתר YNET מביא כתבה על קעמפ צעירי השלוחים ● לקריאת הכתבה>>>
מערכת שטורעם
קובי נחשוני ואטילה שומפלבי

הכירו את קורס הצוערים של חב"ד: הסיירת הנבחרת המתנהלת כמחנה צבאי לכל דבר, עם מפקד, אלוף ואפילו נש"ק לבנות. היעד: להפוך לשליחי הרבי מלובביץ'. החיילים הנבחרים: רק ילדים של שליחי חב"ד בפועל.

קייטנת השליחים הצעירים של חב"ד מונה 50 ילדים מכל רחבי הארץ שהוריהם הם שליחי חב"ד. המארגנים הם צעירי אגודת חב"ד - הזרוע הביצועית של חב"ד בישראל. יש שם כמובן שוקו ולחמניה, אבל גולת הכותרת היא הכנה והכשרה לחיי שליחות, או, אם תרצו: קורס צוערים לילדים.

מוישי גליצנשטיין, רק בן 9, "התגייס" לקייטנה במטרה "לתקן עולם". כן, הוא רוצה להיות שליח כשיגדל. בינתיים הוא כבר שליח, על אף גילו הצעיר, בשכונת בבלי שם הוא מתגורר עם הוריו, שליחי חב"ד במקום. מה הוא לומד? "לקרב יהודים, להניח לאנשים תפילין, לעשות שיעורי תורה, להביא לבנות נשק", הוא אומר בטבעיות (נש"ק, אם תהיתם, הם ראשי התיבות של נרות שבת קודש).

"אפשר לומר שזו הסיירת של מחנות הקיץ", אומר הרב מוני אנדר. "המחנה הזה מתרחש בטרמינולוגיה צבאית. מוישי, למשל, נמצא בסיירת 101 ולמדריך שלו קוראים 'המפקד'. הכל חלק מהרעיון שהגה הרבי מלובביץ' - שכל ילדי ישראל הם חלק מ'צבאות השם'".

איך בוחרים לאן שליח יגיע?

"מאחר ואנחנו באווירה צבאית", מחייך הרב אנדר, "יש מן סוג של בקו"ם שמנסה לעשות התאמות, למצוא לכל סיר את המכסה שלו. אם זה בארץ, אז יש אגף הסניפים של צעירי אגודת חב"ד. אם אתה רוצה לצאת לשליחות, אתה מגיע, מתרשמים ממך, מנסים לבחון האם אתה מתאים לסוג אוכלוסייה מסויים, למקום מסויים".

ראש מפעל השליחות של חב"ד בישראל, הרב יוסף יצחק אהרונוב, מוסיף כי "הילדים האלה הם בו זמנית דור ההווה ודור העתיד של היכולת להביא יהדות במאור פנים לכל שכבות האוכלוסייה. מגיל אפס הם מתחנכים על הוויתור העצמי לטובת האחר, כפי שהם רואים מהוריהם בכל יום. במחנה הם מתגבשים ומתמקצעים עוד יותר".


כ"ב במנחם-אב תשע"ז