ב"ה יום ראשון, י"ח תמוז תשע"ט | 21.07.19
צילום: גן ישראל: שניאור שיף, מאיר דונל
יום מלא וגדוש | היום השני בגן ישראל

השמש האירה על פני קרית גן ישראל, והקעמפ התעורר ליום ראשון מלא וגדוש בתוכניות מרתקות. החיילים כולם קמים בזריזות ולאחר סדר השכמת הבוקר וברכות השחר מתאספים למסדר הבוקר ברחבת ה"עמדו הכן כולכם", להכרזת ששה מהפסוקים והתרעננות ● לסיקור המלא ולגלריית תמונות ענקית>>>
מערכת שטורעם
השמש האירה על פני קרית גן ישראל, והקעמפ התעורר ליום ראשון מלא וגדוש בתוכניות מרתקות. החיילים כולם קמים בזריזות ולאחר סדר השכמת הבוקר וברכות השחר מתאספים למסדר הבוקר ברחבת ה"עמדו הכן כולכם", להכרזת ששה מהפסוקים והתרעננות.

את תפילת השחרית מתפללת כל אוגדה ב'זאל' שלה, בסיום התפילה, מחולקות לשני חיילים המצטיינים שהתפללו בחיות כפי הנהגותיו הקדושות של הרבי, תמונה נדירה של הרבי כשהגנרל מספר את הרקע לתמונה המיוחדת.

ארוחת הבוקר הטעימה והמזינה של גן-ישראל, שונה לחלוטין מהארוחה בכל מקום אחר. במהלך הארוחה נשמעים "אוטנשן'ס" – שימו לב, בהם חיילים יכולים להסב את תשומת ליבם של חבריהם לרעיונות ודברים מיוחדים שאירעו היום בקעמפ. במהלך הארוחה נערכת גם הגרלה על ספר בין ממלאי פנקס המשימות "צבאות ה'". לאחר ברכת המזון הסוחפת בשירה כדרך גן ישראל, הגנרל מחלק ממתק לחיילים שחדרם נבחר כמסודר ביותר ביום זה.

לאחר הארוחה, החלו מפגשי הלימודים בפעם הראשונה בקעמפ גן ישראל, ועל כך בכתבה נפרדת.

בסיום מפגשי הלימודים הפתעה. לשדירה הראשית של קרית גן ישראל נכנסים שיירה ארוכה של ג'יפים, ועליהם מתונסס דגל הקעמפ, מוכנים ומזומנים לקחת את החיילים לטיול ג'יפים מהנה ברכס הר הכרמל. שעה ארוכה יצאו קבוצה אחר קבוצה יחד עם אנשי הצוות, שמחים ונהנים. ההמנונים השונים מושרים בעוז בפי החיילים, והלימודים בעל פה מתחדשים בשיא המרץ. בטיולים הניקוד על שינון תניא ומשניות בעל פה הוא כפול, ובכל ג'יפ ניתן לראות חיילים לומדים וחוזרים, ומתקדמים בסולם הדרגות של צבאות ה'.

הג'יפים סובבים בשבילי הר הכרמל, ופתאום נעצרים במרומי אחד הצוקים. לחיילים המרוגשים מתברר שאין זה רק טיול ג'יפים. סנפלינג גלישת צוקים מהנה במיוחד מחכה להם בראשו של ההר. חייל אחר חייל נקשר בבטיחות על ידי אנשי המקצוע, וגולש בתנופה מהירה.

רצף של אטרקציות יחודיות ממלא בדרך כלל יום שלם, והחוויות השונות מספקות לחיילים רגעים רבים של הנאה. אך היום נוכחו חיילי גן ישראל לראות עד כמה כל רגע בקעמפ מנוצל מתוך מחשבה מעמיקה לטובת החיילים והנאתם, ומתוך הכנה מקיפה שכל רגע יהיה חדור באוירה המיוחדת ובהנהגתו של הרמטכ"ל – הוא נשיא הדור.

בחזרה לשטח לאחר האטרקציות הגדושות זכו החיילים למשחק שטח מרתק ומושקע, כל סיירת מקבלת סדרת פעולות שעליה לבצע בשטח גן ישראל כל הסיירת יחד, והשטח כולו מתמלא בחיילים המבצעים את המשימות השונות בהתלהבות. חלק מהמשימות אף דרשו צילום מיוחד של כל הסיירת, ובמצלמות החיילים והקעמפ נראים הסיירות מבצעים את המשימות בדרכים מרתקות ומעניינות.

אך היום העמוס עדיין לא תם. לאחר תפילת מעריב וארוחת הערב, מצפה לחיילים תכנית מיוחדת ומשעשעת שהכינו צוות תכניות הערב בקשר עם חמשה עשר באב, בו נערכת בקעמפ 'חתונה' בצורה משעשעת ומצחיקה. שעה ארוכה ישבו החיילים מרותקים אל ההצגה המושקעת.

בסיומו של היום, כמו כל יום בגן ישראל, צופים במראות קודש, וידיאו של רגעים עם הרבי. היום מראים לחיילים את ביקורו ההיסטורי של הרבי בגן ישראל בשנת תש"כ, את תשומת ליבו של הרבי לכל פרט ופרט בקרית גן ישראל, ודאגתו לרווחתם הגשמית והרוחנית של כל ילד וילד יהודי, חייל בצבאות ה'. הרבי נראה עובר יחד עם הצוות והחיילים בשטחי הקעמפ, מעיר הערות שונות ומודה ומברך את כל המשמשים במלאכת הקודש. הביקור נחתם בפארבריינגען מיוחד, שבסיומו הרבי מחלק סידור לכל חייל.

יחס אישי ומיוחד זה שמביע הרבי לחיילי גן ישראל, ניכר עד עצם היום הזה, בברכתו של הרמטכ"ל, לחיילי צבאות השם.


י"ח במנחם-אב תשע"ז