ב"ה ערב ש"ק, ח' מנחם-אב תשע"ח | 20.07.18
הרב מנדי קורנט מנהל ה"הידור שבטלית"
הרב מנדי קורנט מנהל ה"הידור שבטלית" צילום: ארכיון שטורעם
הרב קורנט מגיב על התביעה הייצוגית: טענה שיקרית

תביעה ייצוגית על סכום עתק, הוגשה נגד "משכן התכלת" בטענה של הטעיית הצרכן בכך שהמפעל עושה שימוש בייצור וקשירת הציציות באמצעות גויים ● כך טען אסיר חרדי ששהה במעצר במקום שבו החברה עושה שימוש באסירים רבים ולטענתו מהם שאינם יהודים על מנת לקשור את הציציות ● אתר חב"ד 'שטורעם' פנה לשליח הרב מנדי קורנט לעשות סדר בדברים ●"כל הקשירות בטליתות ובציציות המשווקות על ידינו נעשות ע"י אברכים יראי שמים מכפר חב"ד בלבד ואין כל שחר לפרסומים המעוותים" ● לתגובה המלאה ולסרטון וידיאו>>>
מערכת שטורעם
תביעה ייצוגית על סכום עתק, הוגשה נגד "משכן התכלת" המפעל הגדול ביותר בעולם לייצור ציציות, בטענה של הטעיית הצרכן בכך שהמפעל עושה שימוש בייצור וקשירת הציציות באמצעות גויים. כך טען אסיר חרדי ששהה במעצר במקום שבו החברה עושה שימוש באסירים רבים ולטענתו מהם שאינם יהודים על מנת לקשור את הציציות.

אחד המשווקים הגדולים של 'משכן התכלת' במסגרת חברת ה"הידור שבטלית" הוא השליח הרב מנדי קורנט מברקן המשווק בחנויות הבכפר ולכלל השלוחים.

במענה לשאלת אתר חב"ד 'שטורעם' הוא מגיש את תגובת המפעל:


"הטענה מופרכת מעיקרה. כל הטליתות שלנו ללא יוצא מן הכלל מפוקחות ע"י הכשרים כנדרש: בד"ץ העדה, בד"ץ ב"י, הרב ואזנר ורבנות תל אביב בפיקוחו של הרב אריה לוין, ההכשר כולל קשירת הציציות.

אין ולא יתכן שטלית נקשרת ע"י לא ראויים לכך.

אנחנו אומרים זאת בצורה חד משמעית ונוכיח זאת בבית המשפט ובכל מקום שנדרש.

לכל טענה ישנם מניעים פסולים של רודפי בצע שלא בוחלים בשום אמצעי להכפיש מפעל שההלכה נר לרגליו בכל שלבי הייצור.

ומה בנוגע לטליתות והציציות המשווקות במסגרת חברת ה"הידור שבטלית"?

"כל הקשירות הנעשות בטליתות ובציציות המשווקות על ידינו ונמכרות בחנויות שברחבי כפר חב"ד נעשות ע"י אברכים יראי שמים מכפר חב"ד בלבד ואין כל שחר לפרסומים המעוותים".

"אני ממליץ - מוסיף הרב קורנט - לצפות בקטע הוידיאו המצורף בכדי להבין את שורש הטעות ושבעצם כל הטענה שקרית ומכוונת".ט"ז במנחם-אב תשע"ז