ב"ה יום ראשון, י"א תמוז תשע"ח | 24.06.18
בית חב"ד מוכן לסעודה. אילוסטרציה.
בית חב"ד מוכן לסעודה. אילוסטרציה. צילום: שטורעם
'ידיעות' ממליץ לנופשים בחו"ל: אוכל כשר? היעזרו בבתי חב"ד

בכתבת המלצות לחרדים הנופשים בחו"ל ממליצה הכותבת שושנה חן להעזר בשמירת הכשרות בבתי חב"ד הפזורים ברחבי תבל ● לקריאת הקטע הרלוונטי מתוך הכתבה
מערכת שטורעם
במגזין ממון מבית 'ידיעות' ממליצה הכותבת שושנה חן סדרת טיפים לתיירים החרדים הנופשים בחו"ל בשמירת הכשרות ההמלצה המרכזית היא להעזר בבתי חב"ד הפזורים ברחבי תבל:

גם בחו"ל אפשר לאכול כשר ואפילו כשר למהדרין. אחד הפתרונות הוא להגיע לבית חב"ד המקומי, אם כי יש הבדלים בין בתי חב"ד. במזרח, עם דגש על תאילנד, המצב טוב יחסית. במדינה יש שלושה בתי חב"ד: בצפון, בדרום ובמרכז. האוכל זול, טעים ובשפע. מטיילים חרדים אמרו כי אכלו שם "טוב יותר מאשר בארצות?הברית, מה גם שבתאילנד ניתן להיעזר בפירות הרבים". גם סין, שמושכת אנשי עסקים שומרי כשרות רבים מהעולם, מרושתת בבתי חב"ד משובחים. בשנגחאי לבדה יש שלושה בתי חב"ד. גם בית חב"ד בוונציה מאוד מבוקש, אם כי בשבתות בקיץ חייבים להזמין מראש. ארוחת שבת תעלה 75-100 יורו לאדם. חלק מבתי חב"ד פעילים כל השבוע, וחלק רק בסופי שבוע כמו בזלצבורג למשל. לכל בתי חב"ד יש אתרי אינטרנט וכתובות מייל, מומלץ לברר אם יש מקום מראש. המדינות הבעייתיות לשמירת כשרות: טורקיה, רומניה, נורווגיה ויפן. יש בית חב"ד בטוקיו אבל הוא לא מספיק לצורכי המטיילים במדינה כולה. המדינה הכי נוחה: ארה"ב.


כ"ב בתמוז תשע"ז