ב"ה יום שני, ז' סיון תשע"ח | 21.05.18
אף הוא בחיים
אף הוא בחיים צילום: שטורעם
נתניה: אירוע שהותיר רושם עז בקרב הנוכחים

ערב חב"ד שערכו השלוחים בנתניה לרגל יום ההילולא של כ"ק אדמו"ר זי"ע הפך להתוועדות מרוממת ● הרב שבתאי סלבטיצקי, הרב יוסף ישר ופרופסור אלכסנברג היו חלק מאורחי המעמד המוצלח ● לכתבה המלאה וגלריית תמונות >>>
מערכת שטורעם
מאות אורחים התכנסו באולמי "האחוזה" לערב מיוחד לכבוד ג' תמוז יום ההילולא של כ"ק אדמו"ר זי"ע.

היה זה ערב חב"ד ייחודי בו קהל המשתתפים, אוהדי בתי חב"ד בעיר, התכנסו ובאו להעלות על נס את פועלו של הרבי. ההצלחה הגדולה באה משיתוף הפעולה של כלל שלוחי הרבי בעיר.

האירוע החגיגי שנפתח בבר עשיר החל בהנחיית הרב שניאור ברוד השליח בשכונות רמת פולג - עיר ימים, שעורר להביט אל האכפתיות של הרבי כלפי כל יהודי. הכל קשובים לדבריו החמים של האורח המיוחד, המביא רוח של התוועדות חמה, השליח המפורסם הרב שבתאי סלבטיצקי מבלגיה. דבריו המרגשים כיצד יש לחיות לאור תורתו של הרבי חזקו את הלבבות.

על המסך נראית מעצמת חב"ד בנתניה כ- 20 בתי חב"ד הפזורים ברחבי העיר ופועלים להאיר את הלבבות באור וחום חסידיים.

מראות-קודש של הרבי הוסיפו חמימות נפלאה.

השליח הראשי של הרבי לעיר, הרב מנחם וולפא נשא מילים נרגשות וקרא לקהל ליטול חלק בשיעורי תורה והחסידות בבתי חב"ד בעיר.

ניגון "צמאה לך נפשי" מעורר את הנשמה. העוצמה ניכרת, הרגליים מתרוממות למעגל גדול של אהבה, חום, וריקודים של שמחה.

פרופסור אלכסנברג סיפר על רצף של ניסים להם זכה בהקמת מכללת ירוחם בעצתו ובעידודו של הרבי. המסר ברור: כל יהודי- שליח, לכל אחד ניתנה היכולת להאיר את הסביבה ולבטא את כישוריו באור תורה. הרבי מאמין בנו ומעניק כח לכולנו.

הארוחה מוגשת כיד המלך. לאחריה, נהנים המשתפים מסיפורו האישי של הרב יוסף ישר רב העיר עכו המספר כיצד ברכת הרבי במעמד "כוס של ברכה" מלווה אותו ואת תושבי עירו. על השולחן מוצבים "כוס של ברכה"- בקבוקוני היין שנאספים בהתרגשות. כולם אוחזים בברכה המיוחדת של הרבי.

ולסיכום, קטעי וידאו המראים על יחסו של הרבי לראשי הממשלה בישראל.
לסיום מברך הרב צבי וילהלם שליח הרבי לשכונות צפון נתניה ומותיקי השלוחים בעיר יחד עם הקהל את ברכת המזון.

האירוע נחתם בשעת לילה מאוחרת. השלוחים נפרדים מהאורחים וזוכים לתגובות מעוררות: "היה זה ערב מלא השראה", "אני חש כי הרבי נוכח בחיינו ומעניק ברכה", "זכינו להיות כאן הערב". אלו הם הקולות המלווים אות שלוחי חב"ד בסיכומו של ערב מרומם שכזה.

כ' בתמוז תשע"ז