ב"ה יום שלישי, ו' תמוז תשע"ח | 19.06.18
כשם שנכנסו לברית. הנימולים הנרגשים
כשם שנכנסו לברית. הנימולים הנרגשים צילום: שטורעם
אשדוד: הניצול מההטבלה הביא לסדרת בריתות

רגע לפני שהטובל לנצרות רח"ל נתקל א' בשליח מטעם "חב"ד בעליה" ● אלא שרגע לפני שחמיו הגיע להכנס לברית התברר ש"הסנדק" גם אינו מהול ● על מה שהתרחש בסופו של דבר תוכלו לקרוא בכתבה המלאה
מערכת שטורעם

כל החל לפני כשנה וחצי. נשמתו של א' - עולה חדש צעיר ממוצא רוסי - השתוקקה לרוחניות, למשמעות. משפחתו שגדלה על ברכי הקומוניזם, לא יחסה ליהדותם דבר וחצי דבר ולכן גם כעת חיפושיו הוליכו אותו הישר לנצרות. שם שמחו לקראתו, לכדו אותו ברשתם והוא כבר החליט על היום שבו יוטבל רח"ל וימיר את דתו.

אבל ההשגחה הפרטית רצתה אחרת, ורק "במקרה" הוא נתקל ברגע לפני האחרון בפעילותו המגוונת בשפה הרוסית של השליח מטעם חב"ד בעלייה, הרב שמחה קוליעקב, בעיר אשדוד. המפגש בין השניים, הוביל לשיחות נפש מעמיקות. א' זנח את הרעיון ושינה כיוון. כעבור זמן קצר נכנס בבריתו של אברהם אבינו והחל לקיים עוד ועוד מצוות מעשיות. אך כאן לא מסתיים הסיפור...

בבוקר י"ז תמוז, א' התייצב יחד עם חמיו במרפאת ברית יוסף יצחק, מוכן גם הוא להיכנס בברית. במשך הזמן שחלף, חמיו נדבק בהלהבות של חתנו והחל גם הוא מתקרב ליהדות. יחד עם חמיו הגיע גם ידיד קרוב, גם הוא עולה מחבר-העמים, שנבחר על ידו לשמש כסנדק.

ההכנות החלו, הכול היה מוכן ואז התברר בלי כוונה הקרוב אינו מהול וגם מעולם לא הניח תפילין. תוך דקות בודדות הוא החליט, גם אני יהודי ואם לא עכשיו אימתי.

וכך, בעיצומו של צום י"ז תמוז, שני יהודים מבוגרים באו בברית הנצחית של יהודי כל הדורות עם הקב"ה והפגינו מסירות נפש ראויה להערכה. עבור הידיד הקרוב זו גם הייתה חגיגת בר-מצווה מרגשת.

סעודת המצווה התקיימה במוצאי הצום בשמחה גלויה ובהשתתפות ידידים וקרובים.

י"ט בתמוז תשע"ז