ב"ה יום שני, ה' תמוז תשע"ח | 18.06.18
הצלחה בעיר המלך
הצלחה בעיר המלך צילום: שטורעם
דנייפר: מצטייני הישיבה יוצאים היום לצרפת

כיצד הגיעו התלמידים בישיבת השלוחים בדנייפרופטרובסק להישגים גבוהים כל כך ● מנהלה הרוחני של הישיבה הרב אליהו חפר בראיון מיוחד לאתר חב"ד 'שטורעם' ● על המסע המיוחד של תלמידי הישיבה לפאריז ● לפרטים ולתמונות
מערכת שטורעם
בימים אלו הסתיים 'מבצע תורה' בישיבת בני השלוחים בדנייפר שבאוקראינה, כשתוצאותיו והצלחתו למעלה מן המשוער הותירה את חברי הנהלת הישיבה נדהמים מהיקף ההצלחה ב"ה.

בעוד שמכסת המינימום להשתתפות במבצע הייתה שינון ובחינה על עשרות דפי גמרא במבחן שקלא וטריא בעל פה, הרי שחלק ניכר מהתלמידים הכפילו, שילשו ואף יותר את כמות הדפים עליה נבחנו. במשך חדשים ארוכים שיננו ללא הרף הבחורים בשעות המוגבלות שהוקצבו לכך, בשעות ההפסקות, בזמן הנסיעה למבצעים ובכל הזדמנות אפשרית ולא אפשרית.. דף ועוד דף בחיות רבה, וגמאו מסכתות שלמות.

הרב אליהו חפר, המנהל הרוחני, מספר לנו: לפני שבועיים, בסיומה של התוועדות מוצאי ג' תמוז, בשעה שלוש לפנות בוקר, ניגש אלי בחור ובפיו בקשה לאשר לו להבחן כעת על דף נוסף בעל פה... על תמיהתי והצעתי שייבחן למחרת, השיב שמחר עליו להבחן דפים נוספים ולעמוד במשימה שהציב לעצמו.. לא יכולתי לעמוד בתחנוניו ובשעה שלוש וחצי לפנות בוקר הוא ניגש לבחינה..

הישגים ברוח טובה

ההצלחה הגדולה ביותר מבחינתנו – הוא מוסיף – היא העובדה שהכול הגיע מצדם של הבחורים. ללא לחץ מצד ההנהלה וברוח טובה, ודווקא בדרך זו הגיעו התלמידים להישגים גבוהים כל כך, בעידוד ההנהלה כמובן, אך בכוחות עצמם.

ישיבת בני השלוחים באוקראינה שבין כתליה מתחנכים תלמידים מובחרים מאירופה ומארץ הקודש, שמה לה למטרה לחנך את התלמידים בחינוך חסידי אמיתי ומקורי, בשאיפה להישגים ולימוד בהתמדה ושקידה גדולה, אך במאור פנים וביחס אישי ומלבב לכל בחור בכל רמה שהוא, מה שגורם לתלמידים להתקדם ולהצליח ביותר בלימוד ובהנהגה חסידית ב"ה, ברוח טובה.

המסע לצרפת

היום בעז"ה ייצאו כלל תלמידי הישיבה שהשלימו כולם את מכסת הלימוד, למסע לישיבת ברינוא בצרפת, יחד עם השלוחים המסורים ללא לאות, יחד עם רבני הישיבה הרב חיים אהרן חזן והרב אליהו חפר, מסע בן שבוע שתוכנן בקפידה ובמהלכו צפויים התלמידים ליהנות משלל חוויות בגשמיות וברוחניות.

תודת ההנהלה נתונה לחברי וועד הנהלת הישיבה: הרב שמואל קמינצקי השליח והרב הראשי לעיר דנייפר, הרב מאיר סטמבלר יו"ר איגוד הקהילות באוקראינה, והרב רפאל ראטמאן מקייב, על מאמציהם למימון המבצע והנסיעה באופן של 'ואתהלכה ברחבה'.

י"ח בתמוז תשע"ז