ב"ה יום שלישי, ו' תמוז תשע"ח | 19.06.18
אחת ההתוועדויות בגולדרס גרין
אחת ההתוועדויות בגולדרס גרין
לונדון: התרוממות רוח בימים הסמוכים לג' תמוז

בבית הכנסת 'היכל מנחם' של אנ"ש בגולדרס-גרין שבלונדון, הימים הסמוכים לג' תמוז היו מלאים בהתוועדויות ושיעורים ● גולת הכותרת הייתה הביקור של המשפיע הרב יעקב יוסף קופרמן מקריית-גת שהגיע ביוזמת אגו"ח העולמית ● לדיווח המלא >>>
מערכת שטורעם
ב'היכל מנחם', בית כנסת של אנ"ש בגולדרס-גרין שבלונדון, הימים הסמוכים לג' תמוז היו מלאים בהתוועדויות ושיעורים. גולת הכותרת הייתה הביקור של המשפיע הנודע הרב יעקב יוסף קופרמן מקריית-גת. הרב קופרמן הגיע ללונדון במסגרת יוזמה של אגודת חסידי חב"ד העולמי, ששלחה משפיעים לקהילות אנ"ש ברחבי תבל.

במשך ליל ויום שישי, התוועד הרב קופרמן עם התמימים בישיבה גדולה, ונתן הרצאה לבנות בתיכון ולבנים בבית הספר. לסעודה בליל שבת נתן הרב קופרמן הרצאה מרתקת על הרבי וחב"ד ליותר מ-100 איש שסעדו בסעודת שבת שמארגן הרב שניאור גליצנשטיין, השליח לקהילה הישראלית בגולדרס גרין.

בשבת ביום, הרב קופרמן מסר שיעור בבוקר לפני התפילה על מאמר של הרבי עם ביאור עמוק ומפליא.

סעודת השבת והתוועדות ההכנה ליום ההילולא, החלה בשעה 1 אחה"צ והמשיכה עד הערב. בהתוועדות ישבו עשרות מאנ"ש, תמימים וילדים, שהקשיבו לדברים ברורים מהמשפיע, מבוססים על 'היום יום' שאסור להסתפק במה שכבר יש לנו ברוחניות, אלא מחוייבים להתמסר ולהתבטל לרבי באופן של כניעה מוחלטת.

במקביל, באולם ליד, ישבו עשרות נשים ובנות לסעודת שבת, והרב קופרמן גם דיבר אליהן, ויותר מאוחר ישבו נשי הקהילה לשיעור והתוועדות קצרה עם מרת סמדר מורג שסיפרה על חיה המרתק משחקנית בהולנד לדרך התורה והיהדות.

בערב, אחרי השיעור השבועי של רב בית הכנסת, הרב גדליה ליברמן, היה שיעור עמוק בפרקי אבות עם אורח מיוחד הרבאברהם הרץ מראשי ישיבת 'אהלי תורה' ושליח בניו יורק.

התוועדות ג' תמוז התקיימה ביום שלישי בערב. הקהילה ביקשה מהרב הרץ לבוא ולהמשיך את דבריו מהשיעור בשבת ולהתוועד עם הקהילה ביום ההילולא. במשך כמה שעות ריתק הרב הרץ את עשרות אנ"ש ושלוחים שהגיעו להתוועדות עם סיפורים ודברי חיזוק ועידוד, על התקשרות לרבי ועל עוד ענייני היום.

ח' בתמוז תשע"ז