ב"ה יום שלישי, ו' תמוז תשע"ח | 19.06.18
מתוועדים עם הרב קארף
מתוועדים עם הרב קארף צילום: שטורעם, ניו-יורק
צפו: מסע תלמידי התמימים מאנטוורפן לרבי

ימים מרוממים עוברים על תלמידי שיעור ג' מישיבת 'תומכי תמימים' באנטוורפן, הזוכים לשעות של התעלות בצילא דמהימנותא, בד' אמותיו הקדושות של כ"ק אדמו"ר זי"ע ● לדיווח המלא וגלריית תמונות מהמסע >>>
מערכת שטורעם
ימים מרוממים עוברים על תלמידי שיעור ג' מישיבת 'תומכי תמימים' באנטוורפן, הזוכים לשעות של התעלות בצילא דמהימנותא, בד' אמותיו הקדושות של כ"ק אדמו"ר זי"ע, לאחר ימי הכנה ממושכים במהלכם נבחנו על מאות דפי גמרא בעל-פה.

בערבו של יום ההילולא נחתו התמימים בנמל התעופה בניו-יורק, כשהם נרגשים להעביר את היום הגדול הכי קרוב לאילנא דחיי. במשך המעת לעת של ג' תמוז עסקו התמימים בקבלת החלטות טובות, לימוד מתורתו הקדושה של הרבי וכמובן קיום הוראותיו וכניסה ל'יחידות' באוהל הקדוש.

בבוקר למחרת התכנסו התלמידים בהיכל 'בית חיינו', סביב ראש הישיבה, הרב מנחם מענדל טברדוביץ', שמסר להם שיעור עיוני במאמר דא"ח כהכנה לתפילת שחרית.

על ספסלי 'סעווען סווענטי' ישבו התמימים עם סיום התפילה, לסדר לימוד בגמרא מס' נדרים הנלמדת בישיבה בשנה זו. 

במהלך היום האזינו התלמידים לשיעור מרתק מהרב משה טברדוביץ, שליח ב'רחובות ההולנדית' שביאר את חשיבות הרצון שכל בחור צריך לשאוף להיות שייך לעניינים של קדושה, ולחזק ההתקשרות לרבי. השליח תיבל את השיעור בסיפורים מרתקים מהרבי ומחיי השליחות.

אחר הצהריים המשיכו בסדר נגלה שבסיומה התוועדו עם הרב נחום גולדשמיד, משלוחי הרבי בנתניה, שריתק את התמימים ועוררם על הקשר הפנימי של כל תמים לרבי וכיצד הרבי יודע מה קורה אצל כל תמים אע"פ שבגשמיות לא זכה לראות את הרבי. בכדי להמחיש את הדברים גולל הרב גולדשמיד סיפורים מיוחדים. וסיים בסיפור אישי, כשבגיל שש כתב מכתב לרבי לקראת יום ההולדת שלו וקיבל מענה אישי מהרבי "מכתבו נתקבל ויקרא על הציון וכו'". בדבריו ביאר כיצד נוגע כל פרט מחיי החסיד עבור הרבי. 

את היום הגדוש חתמו התמימים במחיצתו של המשפיע הרב פנחס קארף, מהנהלת הישיבה המרכזית, ששיתף אותם אודות בואו בפעם הראשונה לרבי ביו"ד שבט תשי"ג כמו גם הפארבריינגען המפורסם עם הרבי, בפורים תשי"ג, כאשר הרבי הורה להכריז 'הו-רע'. התמימים התרגשו לשמוע את הסיפור המפורסם מכלי ראשון.

תוך אמירת 'לחיים' וניגוני חסידים, העלה  הרב קארף זכרונות הוד מפארבריינגן י"ב תמוז בסמרקנד עם החסיד הנודע ר' בערקע חן והההתוועדויות במשך השנים עם ר' ניסן נמענוב. כך גם שיתף כיצד קם בשבע בבוקר וראה את החסידים ר' ישראל נח ור' פרץ עדיין באמצע הפארבריינגען.
 
המשפיע עורר את התמימים שהסיפורים הללו מבטאים מה הם החיים של חסיד, והם מעניקים  את המבט הנכון על החיים וכיצד החיים שלנו צריכים להיות חסידישע לעבען. לשמוע את זה בבית חיינו מחסיד כמו ר' פיניע זה ללא ספק פעל רושם עמוק על התמימים.
ז' בתמוז תשע"ז