ב"ה יום ראשון, י"ז מנחם-אב תשע"ט | 18.08.19
אלפי הילדים בכנס הענק, אמש
אלפי הילדים בכנס הענק, אמש צילום: חיים טויטו, שטורעם. נט
"רבי אנו עמך!" ■ סיקור ותיעוד מכנס הילדים הענק

אתמול, ליל יום ההילולא ג' תמוז, התמלאה רחבת בית 770 בכפר חב"ד באלפי 'חיילי צבאות השם' שהתפללו וזעקו "רצוננו לראות את מלכנו!" ● 'שטורעם' מגיש סיקור וגלריית ענק מכנס 'הפנסאים' הענק לכבודו של כ"ק אדמו"ר זי"ע נשיא דורנו ● לכתבה המלאה וגלריית התמונות >>>
מערכת שטורעם
מילים לא יכולות להעביר את התחושה. מי שלא היה שם – לא יוכל להרגיש את מה שחשו אלפי (!) החיילים בצבאות השם, שהתאספו ובאו מכל רחבי הארץ לכנס של התעלות והתעוררות, בליל יום הילולא ג' תמוז.

אתמול, ליל יום ההילולא ג' תמוז, התמלאה רחבת בית 770 בכפר חב"ד באלפי החיילים,  שהתפללו וזעקו "רצוננו לראות את מלכנו!".

האווירה בכנס הייתה רצינית ומרוממת. הילדים שמעו סיפורים מעוררי רגש וגעגועים לרבי, על ההתמסרות לרבי גם בזמנים קשים כשלא ראו ושמעו את הרבי.

בהפקה מיוחדת חוו הילדים את סיפור הברחת מצלמת וידאו אל מאחורי מסך הברזל דרכה הביעו החסידים את בקשותיהם לרבי, ובקשו: שנזכה להתראות עם הרבי. 

שיר נושא מרגש ועוצמתי בוצע על ידי מקהלת הפנסאים ובמרכזו הזעקה שעלתה מאחורי מסך הברזל, אז והיום: "כבוד קדושת אדוננו מורנו ורבנו, מבקשים עבורנו ועבור אחינו, שנזכה להתראות שוב עם רבינו, בקרוב במהרה בימינו".

חיילי הסניפים מכל הארץ הכריזו את הפסוקים, התפללו וחזרו קטע מ"ואתה תצוה" והמרא דאתרא הרב מאיר אשכנזי נשא דברים נרגשים בפני הילדים.

כהנהגת הילדים בימי מרדכי היהודי, ואף בכינוס ילדים ב770 בשנת תשמ"ג, עמדו הילדים בחצר 770 בכפר חב"ד וזעקו מכל הלב: רבי, לא ניפרד ממך, אנו עמך!

הכנס נחתם בתפילה ובציפייה שנזעקה מלב כולם – שנזכה להתראות עם הרבי תיכף ומיד ממש, בגאולה האמיתית והשלמה.
ג' בתמוז תשע"ז