ב"ה מוצאי ש"ק, כ"ג מנחם-אב תשע"ט | 24.08.19
חלק מהקהל באוהל האירועים שהוקם במיוחד
חלק מהקהל באוהל האירועים שהוקם במיוחד צילום: חיים טויטו
23 שנים! אלפים בכינוס שכולו התעוררות והתחזקות בכפר חב"ד

מכל רחבי הארץ נהרו חסידי חב"ד ומקורבים מבתי חב"ד, לכינוס ההתעוררות שערך צעירי אגודת חב"ד ברחבת 770 בכפר חב?ד במלאות 23 שנים ליום המר והנמהר • הנאומים המרגשים, הניגונים המעוררים, האווירה המחשמלת - 'שטורעם' בסיקור מלא מהכינוס המיוחד, לצד גלריה מאת הצלם חיים טויטו ● לכתבה המלאה וגלריית תמונות >>>
מערכת שטורעם
אלפים מאנ"ש חסידי חב"ד ומקורבים מבתי חב"ד ברחבי הארץ, השתתפו בהתוועדות המרכזית שהתקיימה באוהל המיוחד שהוקם ברחבת בית אגודת חסידי חב"ד - 770 בכפר חב"ד.

ההתוועדות התקיימה כחלק מתוכנית 'יום התעוררות' שצעירי אגודת חב"ד מארגנים לאנ"ש חסידי חב"ד ובהתאמה מיוחדת גם לבאי בתי חב"ד.

מנחה ההתוועדות הר' משה הורביץ פתח במילים נרגשות שכבר חלפו 23 שנים שבהם אנו מצפים לראות את מלכנו ועדיין לא נושענו וכולנו מצפים בכל יום שנצא כבר מהגלות המרה. דווקא במקום זה באוהל המיוחד שהוקם בסמיכות לבניין 770 בכפר חב"ד אנו מתכנסים אנ"ש חסידי חב"ד בגעגועים וצפייה לראות את הרבי תיכף ומיד.

את מכתבו של הרבי לכינוס צאגו"ח בשנת תשי"ט הקריא הרב יוסף יצחק הכהן אהרונוב, שהרבי כתב למשתתפים כחברי צעירי אגודת חב"ד באה"ק בתפקיד החיוני לצאת ולהוציא את סביבתו של כל אחד מעבדות וגלות פנימית - לחירות.

הרב שמעון רבינוביץ יו"ר ועד כפר חב"ד קרא ברגש למשתתפים להביט אל היום המסוגל והקדוש יום ההילולא ג תמוז, יום בו כל חסיד חייב לראות אליבא דנפשיה מה עוד יכול לעשות להתקשרות לרבי ולפעול לרצונו הקדוש ובוודאי לרבי יש נחת גדול מלראות את בניו החסידים יושבים יחד בד' אמות של הרבי בכפר חב"ד וכאיש אחד בלב אחד למלא השליחות שהטיל על כולנו.

הרב מנחם קעניג מנהל רוחני של ישיבת תות"ל המרכזית בלוד, עורר את הציבור ברגש רב להתחזקות באור וחום ההתקשרות לרבי ועד כמה לרבי נגע בנפש שיהיה אצל כל חסיד 'ויקחו אליך' שכולנו נתמסר להוראותיו של הרבי, ללימוד תורתו וללכת בדרכיו.

לאחר קטעי נגינה שכל הציבור יחד ניגן 'צמאה לך נפשי' בליווי הקלידן הת' יענקי מרטון שבידי אמן סחף את הציבור הגדול לניגוני דבקות. הזמין המנחה את המרא דאתרא דכפר חב"ד – כפרו של הרבי לדברי התעוררות והתחזקות ביום הגדול והקדוש ג תמוז.

הרב מאיר אשכנזי מרא דאתרא דכפר חב"ד דיבר נרגשות על ההתמסרות שהרבי נתן לכולנו החסידים בשפע מאמרים, שיחות ומכתבים וכמה יקר היה לרבי ההכנות לדפוס וההדפסה של שפע שמאפשר לכל חסיד לחיות עם תורתו של הרבי ולהתקשר לרבי על ידי לימוד תורתו וקיום הוראותיו. הרב המשיך שרואים שאצל בני ישראל היתה ההתייחסות שונה בפטירת אהרון ומשה. אצל אהרון בכו כל בני ישראל, כי הוא עשה שלום בין איש לאשתו, שינה את האמת מפני דרכי שלום, משא"כ אצל משה לא כתוב ויבכו כל בית ישראל, כי משה היה איש אמת ולא זז ממנה ומכך אפשר ללמוד ביום זה ג תמוז שהרבי איש אמת מנהיג הדור ורועה ישראל ולכן יום זה הוא יום מסוגל לפעול אצל כל אחד מאיתנו התעוררות והתקשרות רבה יותר לרבי.

את ההתוועדות אל תוך הלילה התוועד המשפיע הנודע הרה"ח מיכאל שי' טייב שריתק וסחף את הקהל רב שישב עד לפנות בוקר באוהל המיוחד וברגש רב עורר את הציבור לחיות עם הרבי ולהתחזק באמונה טהורה בדברי רבנו שבוודאי יבוא ויגאלנו תיכף ומיד.

ההתוועדות המרכזית וכל אירועי יום ההתעוררות מנוהלים ביד רמה על ידי חברת צבעים הפקות בניהולם המסור של מני לרר וישראליק נאבול שהשקיעו רבות ממרצם וזמנם להצלחת ההתוועדות.

מחר יום ג? תמוז , צפויים המוני החסידים ובני משפחותיהם לבוא ולקחת חלק בתוכניות ואירועים שיתקיימו במשך כל המעת לעת של יום ההילולא במתחם האוהל ברחבת 770 בכפר חב"ד ובאולם צבאות השם בבית צעירי אגודת חב"ד בכפר חב"ד.

התוכנית המקוצרת:

החל ממחר בשעה 08:00 בבוקר, יתקיים באוהל המיוחד, ממוזג ומרווח, שיעורים, הרצאות, תפילות וכתיבת פדיון נפש. ובהתאמה גם לבאי בתי חב"ד ומשפחותיהם.

במקביל, באולם צבאות השם בבית צעירי אגודת חב"ד בכפר חב"ד תוקרן תוכנית וידיאו על קיר שלם בהפקדה ייחודית, מעוררת ומרגשת לכל בני המשפחה. התוכנית תופעל מהשעה 10:00 בבוקר בכל שעה עגולה.


ג' בתמוז תשע"ז