ב"ה יום רביעי, ט' סיון תשע"ח | 23.05.18
אביה, בעלה ואחיה של הגב' ברמן מתחילים בכתיבת הספר, לפני שעה ב'אוהל'
אביה, בעלה ואחיה של הגב' ברמן מתחילים בכתיבת הספר, לפני שעה ב'אוהל' צילום: שטורעם.נט
ביום ראשון הקרוב: הכנסת ס"ת לע"נ השליחה הצעירה

רק שנה וכמה שבועות חלפו מאז הטרגדיה הגדולה בה נפטרה השליחה הצעירה מרת רבקה ברמן (לבית דערען) ● עם סיום ה'שבעה' החלו בכתיבת ספר תורה מיוחד לעילוי נשמתה בסמוך ל'אוהל' הק' וביום ראשון הקרוב יחגגו את הכנסת ספר התורה בעיר סטמפורד שבקונטיקט, מקום שליחותם של הוריה שי' ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם
ביום ראשון הקרוב יחגגו בעיר סטמפורד שבקונטיקט שמחה מיוחדת עם הכנסת ספר תורה לע"נ השליחה הצעירה מרת רבקי ברמן ע"ה, בתם של שלוחי הרבי בקונטיקט, הרב ישראל ואביבה דערען.

לפני שנה ושלושה שבועות, מיד עם סיום ה'שבעה', התקבצו משפחות ברמן דערען סמוך לאוהל הק' להקמת מצבה על קברה הטרי, והחלו בכתיבת "ספר התורה של רבקי" לעילוי נשמתה.

הגב' ברמן הייתה אישה צעירה וצעירה שנפטרה בכ"ב אייר ה'תשע"ו. למרות גילה הצעיר - עדיין לא בת 30 - היא עוררה השראה גדולה במשך חייה וגם לאחר פטירתה, באלפי אנשים מסביב לעולם עם אמונתה האיתנה בה', בטחונה הבלתי מעורער בחשיבה חיובית, ורצון בוער לסייע לזולת.

האותיות הראשונות נכתבו על ידי בעלה, הרב שמולי ברמן ואביה השליח הרב ישראל דערען. שתי האותיות - ב' ור' הינם ראשי תיבות של שמה: רבקי ברמן. ספר התורה שנכתב על שמה ינציח את אהבתה לחיים ומסרה הנצחי.

סופר הסת"ם, הרב משה קליין מ"הסופר" סייע בכתיבת האותיות, כולל לזלמן ברמן, אחיינה הקטן של רבקי.

כמי שנולדה למשפחת שלוחים ומנהיגות אצל הוריה היא חיה עם השראת הפסוק "עץ חיים היא למחזיקים בה" וקריבה רבים לערכי התורה.

מסע חייה החל בבית הוריה ובבית חב"ד סטמפורד, והמשיך בסיום הלימודים, אז הצטרפה לצוות בית חב"ד, כאשר רבקי חיה בתחושה מתמדת שהיא נמצאת בעולן למלא מטרה נעלית.

במשך השנים התחושה התחדדה כאשר רבקי עזרה למתמודדים פיזית ונפשית במלחמתם מול מחלות מנוונות, והסטודנטים היהודים באוניברסיטת דוק בצפון קרולינה, הסמוך לבית הרפואה. כאשר רבקי התאשפזה לטיפול רפואי מורכב, היא יצרה קשרים קרובים עם הצוות הרפואי והאקדמי במקום. ולאחר נישואיה בתשע"ב לרב שמולי ברמן, הקשר עם הסטודנטים הורחב, בשיתוף עם השלוחים המקומיים.

כמו"כ רבקי ההתנדבה באירגוני "חי לייפליין" וילדים בעלי אומץ," שם היא שיתפה את הילדים בסיפורה האישי ולימדה אותם כיצד לקבל את ההתמודדות בשמחה ולנהל חיים "נורמליים." המסר שלה הי' ברור: להודות על כל דבר, למרות שזה לא תמיד מה שציפינו או קיווינו.

כאמור, ביום ראשון הקרוב, א' בתמוז, תתקיים הכנסת ספר התורה בחגיגה גדולה שתתקיים בבית חב"ד סטמפורד שבקונטיקט, מקום השליחות של הוריה היקרים שי'.

כתיבת האותיות תתקיים בבית הוריה בשעה 16:00 ובשעה 17:00 תצא התהלוכה לעבר מרכז חב"ד בעיר שם יתקיימו ההקפות כנהוג ולאחר מכן תתקיים סעודת מצווה חגיגית ומפוארת.

המעוניינים להיות שותפים בספר התורה המיוחד, ניתן לתרום און ליין - לחצו כאן!
כ"ז בסיון תשע"ז
אביה, בעלה ואחיה של הגב' ברמן מתחילים בכתיבת הספר, לפני שעה ב'אוהל'
אביה, בעלה ואחיה של הגב' ברמן מתחילים בכתיבת הספר, לפני שעה ב'אוהל' | צילום: שטורעם.נט