ב"ה יום רביעי, י" אייר תשע"ח | 25.04.18
ילדי השלוחים לומדים בבית ספר.נט
ילדי השלוחים לומדים בבית ספר.נט
"מונח בקופסה" / הרב ירחמיאל גורליק

אני לא מצליח אפילו לדמיין כיצד השלוחים הראשונים ואלו שאחריהם במשך עשרות שנים התמודדו עם זה. היכן הם בכלל מצאו בעצמם בתוך כל העבודה הגדולה את הכוחות והזמן לשבת יום יום וללמד את ילדיהם כל אחד לפי גילו ורמתו? ● השליח הרב ירחמיאל גורליק מטיומן, רוסיה, בטור מיוחד לרגל יום ההתרמה השנתי ל'שלוחים אופיס' ● לטור המלא >>>
השליח הרב ירחמיאל גורליק, טיומן, רוסיה
אני לא מצליח אפילו לדמיין כיצד השלוחים הראשונים ואלו שאחריהם במשך עשרות שנים התמודדו עם זה. היכן הם בכלל מצאו בעצמם בתוך כל העבודה הגדולה את הכוחות והזמן לשבת יום יום וללמד את ילדיהם כל אחד לפי גילו ורמתו?? וביותר קשה לי לחשוב על אותם ילדים קטנים שנאלצו בגיל צעיר מאוד לעזוב את הבית וליסוע הרחק מהוריהם לטובת עיר בה ישנם מוסדות חינוך כדבעי על טהרת הקודש.

אך תודה לקב"ה זכינו לצאת לשליחות בזמן שכבר קרה הנס הגדול. הוקם אחד הפרויקטים המהפכניים בדורנו. נוסד בית ספר וירטואלי לילדי השלוחים!

עד שלא חויתי זאת על בשרי לא קלטתי עד הסוף את עוצמת הנס. ילדותיי קמות מידי בוקר והולכות לבית הספר! אתם מאמינים? ולא סתם בית ספר אלא בית ספר חסידי בו הן מקבלות כל מה שילדה בגילם צריכה לקבל. מחומר לימודים כמו בכל בית ספר חב"די בעולם ובנוסף את הדבר שאולי החשוב מכל, בית הספר הצליח בצורה של תאמן ולמרות התנאים הוירטואלים, לתת לילדים אוירה הווי וחברה חסידית לתפארת!

אני מודה שביום הראשון ללימודים עמדתי בצד ודמעתי. אני רואה את ילדתי נכנסת למסלול וירטואלי שיהיה כל עולמה בשנים הקרובות...

אך היום כשאני רואה את בנותיי נכנסות מידי בוקר בשמחה לבית הספר שלהן, זה "המונח בקופסה" בתוך מסך המחשב שלהן, תחושת הקלה ממלאת אותי.

בזכות בית הספר אנחנו יכולים להשקיע את מרצנו וזמננו בשליחות ועבודת הקודש שהוטלה עלינו מתוך מנוחת הנפש כי אנו יודעים בוודאות שילדותינו הקטנות נמצאות ברוך ה' בידיים טובות ושבעזרת ה' יחד עם מה שאנחנו מצידנו משתדלים לתת להן ומתפללים למען הצלחתן הן תגדלנה לתפארת!

משרד השלוחים הוא זה שבין שלל פעולותיו מפעיל מידי יום את בית הספר הוירטואלי על מוריו ומורותיו ועל מאות תלימידיו ותלמידותיו. אינני יודע להגיד מה הכי חשוב בפעולות המשרד. אך בסגנון נוסח התפילה אומר, אם לא למען עבודת השלוחים הכללית, עשו למען תינוקות של בית רבן ילדי וילדות השלוחים הצדיקים הטהורים והמתוקים שראויים הם שימשיך עבורם הדבר הפשוט והניסי הזה: בית ספר וחיידר (על כל פנים) נט.

>>> לחצו כאן והיו שותפים!

י"ט בסיון תשע"ז