ב"ה מוצאי ש"ק, י" תמוז תשע"ח | 23.06.18
השלוחים המשתתפים בכינוס בתמונה משותפת
השלוחים המשתתפים בכינוס בתמונה משותפת צילום: שטורעם.נט
קטלוניה: עשרות שלוחים בכינוס השלוחים האזורי

בהשתתפות 48 שלוחים ורבנים מ-25 מדינות קטנות באירופה ומרכז אפריקה נערך כינוס השלוחים האזורי תוך ציון חידוש הקהילה היהודית בעיר 'גירונה' ההיסטורית ● את הכנס מנהל יו"ר כינוס השלוחים העולמי הרב משה קוטלרסקי ומשתתף בו גם רבה של רוסיה השליח הרב בערל לאזאר ● אורח הכבוד: נשיא ז'נרליטט דה קטלוניה ● לדיווח המלא וגלריית תמונות >>>
כתב שטורעם באירופה
בעיר ההיסטורית 'גירונה' בחבל קטלוניה שבצפון-מזרח ספרד, מתקיים השבוע כינוס שלוחים אזורי, בהשתתפות 48 שלוחי כ"ק אדמו"ר זי"ע מ-25 מדינות באירופה ומרכז אפריקה.

מדובר בכינוס ראשון מסוגו, עבור השלוחים ורבני מדינות קטנות, שהשתתפותם בכינוס שלוחים מתאפשרת רק בכינוס השלוחים העולמי בניו-יורק. את הכינוס מנהל יו"ר כינוס השלוחים העולמי וסיו"ר ה'מרכז לענייני חינוך' הרב משה קוטלרסקי.

רבה הראשי של רוסיה השליח הרב בערל לאזאר הגיע גם הוא יחד עם ידידו הנגיד מר שמעון אמינוב, שחידש את הקהילה היהודית בגירונה על-ידי השליח המקומי הרב אברהם יצחק רוזנברג, ומארח את הכינוס המיוחד.

הכינוס נפתח על-ידי השליח בברצלונה הרב דוד ליברזון, בהשתתפות אורח הכבוד נשיא ז'נרליטט דה קטלוניה.

במהלך שלושת ימי הכינוס דנים המשתתפים בפיתוח המוסדות היהודים, התמודדות עם גורמים ממשלתיים ובעיקר על הגדלת הפעילות למען מאות אלפי יהודים במדינות אלו.

כמו כן ביקרו בביתו של הרמב"ן ומקום פעילותו של רבינו יונה זי"ע ואת התפילות עשו בבית הכנסת חב"ד במרכז העיר, שם גם קיבלו סקירה מהשליח הרב רוזנברג על הפעילות הענפה עם יהודי העיר והתיירות הגדולה בעיר ההיסטורית.

צפו בגלריית תמונות מהכינוס:

י"ט בסיון תשע"ז