ב"ה יום שני, ד' מנחם-אב תשע"ח | 16.07.18
הרב לאזאר נושא דברים בבר המצווה
הרב לאזאר נושא דברים בבר המצווה צילום: לוי נאזרוב
בר מצווה לבן משפחת קורבסקי במוסקבה ■ תיעוד

בני משפחת קורבסקי הינם מהפעילים הראשונים להחזרת עטרת תפארת יהדות מוסקבה עם נפילת הקומוניזם, בהדרכתו הישירה של הרבי שליווה את המשפחה בכל צעד ● הסבא, הרב זאב, הקים את בית הספר הראשון 'אחי תמימים' שגידל אלפי תלמידים במשך שנים רבות ● לדיווח המלא וגלריית תמונות מהשמחה >>>
מערכת שטורעם
משפחת קורבסקי במוסקבה חגגה השבוע 'בר מצוה' לבנם הגדול הת' בנציון משה, באירוע מרגש ומפעים שנערך בהיכל הישיבה גדולה "תומכי תמימים – ליובאוויטש" בשכונת סופרינא במוסקבה, שם משמש אבי החתן השליח הרב ראובן קורבסקי כמשפיע ור"מ לתלמידי הישיבה.

בני משפחת קורבסקי הינם מהפעילים הראשונים להחזרת עטרת תפארת יהדות מוסקבה עם נפילת הקומוניזם, בהדרכתו הישירה של הרבי שליווה את המשפחה בכל צעד.

הסבא הרב זאב הקים את בית הספר הראשון 'אחי תמימים' שגידל אלפי תלמידים במשך שנים רבות.

כאמור, החגיגה נערכה בהיכל הישיבה גדולה בהשתתפות הרב הראשי והשליח הראשי הרב בערל לאזאר, ראש הישיבה הרב מענדל גולדברג, צוות הישיבה והתלמידים הרבים שהרגישו חתני האירוע בעצמם.

אורחים רבים הגיעו ובהם הסבא הרב חיים שלמה ביסק, אחיו של אבי הבן הרב דוד קורבסקי מקראון הייטס, הרב שניאור נבון ר"מ בישיבת 'חנוך לנער', ועוד.

השמחה נמשכה זמן רב, כאשר במהלכה צפו המשתתפים במראות קודש 'משפחת קורבסקי אצל הרבי' במעמדים שונים ומרגשים.

האורחים התרגשו במיוחד לשמע השיר המיוחד בחרוזים שכתב הסבא הרב זאב קורבסקי, ובו מגולל את סיפור הקשר של המשפחה עם הרבי ושלוחיו לאורך השנים.

עם סיום החגיגה רשמו התלמידים על טפסים מיוחדים 'החלטה טובה' בלימוד וביר"ש שקיבלו על עצמם לזכות חתן הבר מצוה.

בתום החלק הרשמי התיישבו האורחים והתמימים להתוועדות חסידית עם הרב נחום קפלן, משפיע קהילת חב"ד בלוד שהגיע במיוחד מארץ הקודש על מנת להשתתף בשמחה.

י"ח בסיון תשע"ז