ב"ה מוצאי ש"ק, ו' אייר תשע"ח | 21.04.18
הסיכום המדהים של יום ההתרמה השנתי העולמי לרשת 'כולל תורה'. למטה: הסמינר בדנייפר
הסיכום המדהים של יום ההתרמה השנתי העולמי לרשת 'כולל תורה'. למטה: הסמינר בדנייפר צילום: שלומי כהן
סמינר מיוחד בדנייפר: תמונה אחת מדהימה וגלריה ראשונה

יום ההתרמה השנתי לרשת 'כולל תורה' שנערך השבוע הסתיים בהצלחה מדהימה: סך כולל של שלושה מיליון דולר ויותר ממאתיים אלף דולר מעל הסכום המצופה מראש ● עם סיום ההתרמה נפתח הסמינר השנתי בדנייפרופטרובסק שבאוקראינה ● לדיווח המלא וגלריית תמונות >>>
מערכת שטורעם
יום ההתרמה השנתי לרשת 'כולל תורה' שנערך השבוע הסתיים בהצלחה מדהימה. היה זה אחד הקמפיינים המוצלחים ביותר שנערכו עד כה בעולם היהודי. 7,500 יהודים מכל רחבי הגלובוס אמרו 'כן' לתורה והוזילו מכספם לטובת 120 הסניפים הפעילים של 'כולל תורה' בכל מדינות חבר העמים ואירופה.

מדהים היה להיווכח באחדות בין השלוחים, רבני הקהילות המפעילים את סניפי כולל תורה, בהם נערכים שיעורים מדי יום ביומו בגמרא, משניות, שולחן-ערוך, מחשבת היהדות ולקוטי שיחות. בהנהלת רשת כולל תורה בראשות המנכ"ל השליח הרב משה וובר והיו"ר הרב בן ציון ליפסקר ציינו בהתלהבות ובהתפעמות את העובדה שמרבית התרומות הגיעו מיהודי הקהילות עצמם. יהודים פרטיים מקומיים שחווים בעצמם את המהפכה התורנית המדהימה הרוחשת במקומות מגוריהם והשתתפו במבצע ההתרמה.

"האווירה הייתה של מתן תורה", אומר הרב משה וובר. "אנשים, נשים וטף נרתמו, תרמו והתרימו – כדי שהם עצמם יוסיפו וילמדו גם בשנה הבאה עוד ועוד". התוצאה: למעלה משלושה מיליון דולר ויותר ממאתיים אלף דולר מעל הסכום המצופה מראש – כתוצאה מהמבצע שעליו הוכרז מראש: כל תרומה תוכפל פי 4.

ובכולל תורה, כמו בכולל תורה, גם לאחר סיום מבצע כה מוצלח, איש אינו נח על זרי הדפנה. בצהרי היום התקבצו ובאו כמתאיים מ-42 ערים ומארבע מדינות לסמינר השנתי של כולל תורה, הנערך זו השנה השלישית ברציפות. הסמינר נערך הפעם במרכז המפואר 'מנורה' בדנייפר, בראשות שליח הרבי ורבה של דנייפר, הרב שמואל קמינצקי. במשך שלושת היממות הקרובות צפויים התלמידים להשתתף במרתון של שיעורים והרצאות במגוון מקצועות התורה.

זהו הסמינר האזורי הראשון מבין שלושה שיתקיימו בעת הקרובה. הסמינר הבא ייערך בפטרבורג, והשלישי לאחר חודש החגים בבלגרד בירת סרביה.

הצלם שלומי כהן מגיש גלריה ראשונה של סדנת הפתיחה של הסמינר במרכז מנורה:

י"ד בסיון תשע"ז
הסיכום המדהים של יום ההתרמה השנתי העולמי לרשת 'כולל תורה'
הסיכום המדהים של יום ההתרמה השנתי העולמי לרשת 'כולל תורה'