ב"ה מוצאי ש"ק, י" תמוז תשע"ח | 23.06.18
חברי הקבוצה על רקע 770 וביתו של הרבי ברחוב פרזידנט
חברי הקבוצה על רקע 770 וביתו של הרבי ברחוב פרזידנט צילום: שטורעם, ניו-יורק
מווינה לרבי: "הנסיעה שינתה לי את החיים"

חברי הקהילה הבוכרית בווינה יצאו לכמה ימים לניו-יורק לסוף שבוע שהוקדש כולו להתוועדויות, לימוד ותפילות משותפים בסמוך לציון הק' של כ"ק אדמו"ר זי"ע ● את הקבוצה ליווה המשפיע הרב מיכאל טייב, ובמהלך המסע ביקרו חבריה גם בספריית אגו"ח, ב-770, במשרדי JEM ועוד ● לכתבה המלאה ותמונות >>>
כתב שטורעם
'נוסעים לרבי' – זה היה סלוגן הנסיעה של קבוצת הגברים מקהילת 'בית הלוי' בווינה שביקרה בשבוע שעבר בניו-יורק, במסע רוחני מיוחד ומרגש שהוקדש כולו לסופ"ש חסידי בסמוך לציון הק' של כ"ק אדמו"ר זי"ע.

את הקבוצה ליווה המשפיע הרב מיכאל טייב מכפר חב"ד שבמהלך כל הימים מסר שיעורים והתוועדויות לחברי הקבוצה. יום השבת עבר על חברי הקבוצה בהתעלות ובשמחה גדולה, כאשר נותרו ללון בסמוך ל'ציון' ונותרו לשבות במקום, יחד עם עוד מאות אורחים מכל העולם.

לפני הכניסה אל ה'אוהל', ישבו חברי הקבוצה לכתוב את הפ"נ בנוסף לפ"נ המשותף בשם כל חברי הקבוצה, ובו בקשת ברכה על כל בני הקהילה בווינה לרפואתם והצלחתם, שייראו נחת מכל ילדיהם ומתוך בריאות ופרנסה, "זה היה רגע מרגש שלא יישכח עוד שנים רבים", אמרו.

חוויה מיוחדת הייתה לחברי הקבוצה כאשר ביקרו במשרדי חברת ההפקות החב"דית JEM, שם הוצגו בפניהם סרטי וידאו ותמונות ארכיוניות מכל שנות נשיאותו של הרבי. התרגשות מיוחדת חוו חברי הקבוצה כאשר שניים מחברי הקבוצה זיהו את קרובי משפחותיהם בין שלל התמונות המוצגות משנות ה-80, בהן נראה הרבי בחלוקת שטרות של דולר לצדקה, ובהתרגשות רכשו את התמונות ההיסטוריות.

במהלך המסע ביקרה הקבוצה בספריית אגודת חסידי חב"ד, בביתו הפרטי של הרבי, בביתו של הרבי הריי"צ וכן השתתפו בסיור מודרך ב'בית רבנו שבבבל' - '770' וב'חדר היחידות'.

במוצאי השבת השתתפו חברי הקבוצה בהתוועדות מיוחדת באולמי דה-מיקל המפוארים בקווינס.

"עברנו כאן ימים של אחדות רוחנית לקראת קבלת התורה בחג השבועות. הנסיעה הזו שינתה לי את החיים", סיכם אחד המשתתפים.

ג' בסיון תשע"ז