ב"ה יום שני, ה' תמוז תשע"ח | 18.06.18
התהלוכה ברחובות אנטוורפן
התהלוכה ברחובות אנטוורפן צילום: שטורעם, בלגיה
ל"ג בעומר בתמונות ■ אנטוורפן, בלגיה

לראשונה נרשם שיתוף פעולה פורה בין משטרת אנטוורפן לארגוני השמירה היהודיים בעיר, שעשו יד אחת כדי לאפשר לאלפי הילדים שצעדו עם מדריכיהם והוריהם, לצעוד בבטחה ● לדיווח המלא וגלריית תמונות >>>
מערכת שטורעם
תושבי בירת היהלומים באירופה מזמן לא ראו מחזה של קידוש השם ברחובות העיר המרכזיים בלגעלאיי-סטראט וסביבתם. היו אלה כאלף מילדי העיר, תלמידי בתי הספר וה'חיידרים' השונים בעיר שצעדו אתמול (ראשון) בגאווה יהודית, בתהלוכת ל"ג בעומר לכבודו של רבי שמעון בר-יוחאי שאורגנה על-ידי בית חב"ד בראשות השליח הראשי הרב שבתי סלבטיצקי.

לראשונה נרשם שיתוף פעולה פורה בין משטרת אנטוורפן לארגוני השמירה היהודיים בעיר, שעשו יד אחת כדי לאפשר לאלפי הילדים שצעדו עם מדריכיהם והוריהם, לצעוד בבטחה.

מרחבת ישיבת 'תומכי תמימים' יצאו מאות הילדים, כאשר במקום נהנו ממופע לפידים מרהיב, ואמירת כמה מתוך שנים-עשר הפסוקים. בראש התהלוכה צעדו המתופפים והדגלנים בסדר מופתי, ומלפניהם המשאית שהובילה שלל מוצגים מרשימים במיוחד אודות מבצעי הקודש של הרבי, עליהם עמלו תלמידי הישיבה לילדי השלוחים.

התושבים הרבים, יהודים ושאינם, מילאו את חלונות הבניינים והביטו בהתפעלות בתהלוכה היהודית – ססגונית שנערכה ברוב פאר ובסדר מופתי.

בתום התהלוכה, שארכה לא פחות מחצי שעה, התכנסו המוני המשתתפים, אנשים נשים וכמובן תינוקות של בית רבן, באולם האירועים 'אגודת ישראל' לפאראד מפואר שאליו חיכו מזה זמן רב.

את שרביט ההנחיה נטל השליח בעיר, הרב יוסי סלבטיצקי שניווט ביד אמן את האירוע כולו ופתח בברכת 'ברוכים הבאים' והזמין נציגים מתלמודי התורה לאמירת הפסוקים.

שיאו של הפאראד, היה לא ספק, ההצגה המושקעת אודות סיפור חייו של בעל ההילולא, אותה הפיקו, בימאו והציגו, תלמידי שיעור ג' המדריכים והתלמידים השלוחים בישיבת תות"ל בעיר.

ההפקה המדהימה שכללה סצינות מרגשות וסוחטות דמעות כמו גם רגעים משעשעים, ריתקה את ההמונים שמילאו את האולם והציגה בפני הילדים זוויות ייחודיות בסיפורו של רשב"י כמו גם מסרים מתוך שיחות קודשו של הרבי, על פועלו של התנא האלוקי.

מארגני ההצגה לא חסכו במאמצים על מנת להגיש תוצר מושלם בפני הילדים, ולצורך כך בחרו את טובי השחקנים שנתנו הופעה מצוינת ואף הקימו 'מערה' של ממש על גבי הבמה המוצבת באולם.

ההופעה הסתיימה בריקוד ספונטי של השחקנים כולם בפני מאות הצופים שהצטרפו לשמחה הגדולה ביום שמחתו של רבי שמעון בר-יוחאי.

כ"ו באייר תשע"ז