ב"ה יום ראשון, י"ז מנחם-אב תשע"ט | 18.08.19
תהלוכת הענק במרכז ירושלים
תהלוכת הענק במרכז ירושלים
ל"ג בעומר בתמונות ■ התהלוכה המרכזית, ירושלים

יותר מרבבת ילדי תשב"ר מכל החוגים צעדו בגאון יעקב אדיר בתהלוכה המרכזית של צעירי אגודת חב"ד בכיכר השבת בירושלים, ● גולת הכותרת של התהלוכה הכינוס הענק והמרשים בלב-ליבה של ירושלים החרדית תחת כיפת השמים בהשתתפות רבנים משפיעים וראשי ישיבות ● אבות ואמהות מחו דמעות התרגשות כשאלפי הילדים פצחו בשירת "אני מאמין" שהרעידה את כל כיכר השבת והרחובות הסמוכים לה ● לדיווח המלא וגלריית ענק >>>
מערכת שטורעם
התהלוכה הגדולה והמרכזית של תהלוכות ל"ג בעומר המאורגנות ע"י צעירי אגודת חב"ד נערכה בירושלים בהשתתפות למעלה מעשרת אלפים ילדים, תלמידי תתי"ם מכל החוגים של היהדות החרדית.

שנה אחרי שנה מהווה ירושלים אכסניה למפגן ענק וססגוני של יותר מרבבת ילדי הת"תים בירושלים, שכולו קידוש שם שמים ברבים.

כיכר השבת והרחובות הסמוכים נסגרו על-ידי המשטרה כבר מהשעות המוקדמות של הבוקר, ועוד בטרם החלו הילדים להגיע, כבר נתמלאו שולי הכיכר בהמון אדם, שביקשו לתפוס מקום טוב כדי לצפות בכינוס המיוחד, שהפך במשך השנים לאחד האירועים היפים והמרגשים שבירושלים.

השיירה האדירה של אלפי ילדי צאן קדשים עברה בצירי התנועה הראשיים כאשר אלפים ממלאים את המדרכות והמרפסות, כדי לצפות בתהלוכה הנאה, שצעדה לעבר כיכר השבת שם נערך כינוס אדיר ורב רושם

הכינוס שהיה מעמד של קידוש שם שמיים, נפתח באמירת כל התהלים, עשרות פעמים בו זמנית על פי חלוקה מראש של כמה פסוקים לכל ילד, שנאמרו מפי כל ילדי התשב"ר בהתעוררות עצומה.

דברי תורה וברכה השמיעו הגה"ח הרב זאב-דב סלונים - רב מרכז העיר וחבר בית-דין רבני חב"ד, הרב יוסף-יצחק הכהן אהרונוב - יו"ר צעירי אגודת חב"ד ואגודת חסידי חב"ד באה"ק. את ברכת עיריית ירושלים הביא חבר המועצה ונציג חב"ד בעירייה הרב יעקב הלפרין שסייע רבות לקיום האירוע בככר השבת,ולכל התהלוכות בירושלים. כל הדוברים העלו על נס את המפגן האדיר של אחדות ישראל והזדהות עם מהות ל"ג בעומר, כפי שבא לביטוי בתהלוכות שהגה ויזם כ"ק אדמו"ר זי"ע.

את האירוע הנעימה מקהלת "צבאות השם" מתלמוד תורה "אהלי מנחם" ביתר עילית בניהולו של הרב מנחם מענדל כהן בניצוחו של ר' שלום כינורי.

פיארו את המעמד בנוכחותם, רבני קהילות חב"ד רבני שכונות, ראשי ישיבות ואישי ציבור.

את הכנס הנחה בהצלחה מיוחדת הרב נפתלי הכהן רוט, שגם עמד בראש מלאכת הארגון יחד עם הצוות המסור הרב נועם רוט ובניו, הרב בנימין זילברשטרום, הרב אריה גולדברג, הרב מנחם שוחט ובנו ר' שלמה, הרב מנחם וייספיש, הרב שמואל גלבשטיין הרב ברוך ברנדווין, הרב ישראל כהן ותלמידי ישיבת חב"ד תורת אמת.

במהלך הכינוס הופיעו בפני הילדים אומנים שונים שכל אחד העביר לילדים מסר חינוכי רב ערך.

בין הילדים הוגרלו מאות ספרי קודש ביניהם ש"ס עוז והדר, ארבעה טורים, שולחן ערוך הבהיר , רמב"ם ועוד...

כ"ה באייר תשע"ז