ב"ה יום ראשון, י"א תמוז תשע"ח | 24.06.18
מסע שלא יישכח. נשות הקבוצה בהתוועדות
מסע שלא יישכח. נשות הקבוצה בהתוועדות
מסע היסטורי: נשות 'ממלא כל עלמין' לרבי

17 נשים מבתים חסידיים שונים, שזכו להתקרב באחרונה לרבי ולחב"ד בזכות פרויקט 'ממלא כל עלמין' - ללימוד חסידות בחברותא עם רבנים ושלוחים, נסעו לרבי לראשונה בחייהן במסע שלא יישכח ● סיקור מלא ותיעוד מיוחד >>>
מערכת שטורעם

ביום רביעי הסתיימה בשעה טובה נסיעה לרבי של טו"ב נשים חסידיות מבתים חסידיים שונים. הנשים שבמקורן מבתים שאינם חב"דיים וזכו להתקרב לרבי, התארגנו יחדיו לנסיעה בקבוצה, ביוזמת ארגון 'ממלא כל עלמין' ובליווי המשפיע הרב דוב מנחם דוברוסקין.הטיסה לרבי שכללה חניית ביניים ברוסיה נוצלה לביקור מיוחד ורב רושם במעצמת השליחות במוסקבה, במהלך ימי הביקור אורגנו תוכניות מגוונות ומושקעות ברוחניות ובגשמיות.

 

המסע החל כבר בחניית הביניים למשך יממה שלמה במוסקבה, שם זכתה הקבוצה לקבלת פנים חגיגית ע"י שלוחי הרבי במוסדות החינוך והחסד, ביקור מיוחד במוזיאון היהודי ובספריית שניאורסאהן שלידו והתוועדות מיוחדת לכבוד 'פסח שני' בהשתתפות השליח והרב הראשי לרוסיה הרב בערל לאזאר שהרחיב בדבריו על גודל הזכות של הנשים שזוכות להגיע אל הרבי לראשונה, ללא הבט על כל הקשיים שצצו בדרך.

כמו כן, עודד הרב את הנשים להתחזק בפעילות הייחודית של 'לימוד חסידות בחברותות', במסגרת הפרויקט הנפלא שכבר ב"ה זכה גם להתרחב אל המעגל הנשי שלומדות עם שלוחות הרבי ברחבי תבל ומעמיקות בינהן את הקשר החסידי, כמו כן השמיע דברי ברכה נלהבים הרב אלכסנדר ברדה שאף פרס חסותו על האירוח המכובד במרכז היהודי המפואר בשכונת ז'וקובקא שבמוסקבה.

 

התרגשות רבתית ומיוחדת ניכרה בעת שיחת ההכנה לפני הכניסה לאוהל, רגש כביר הושרה על נשות הקבוצה אשר להן זו הפעם הראשונה בה הן זוכות להיכנס אל הד' אמות.

הרב דוברוסקין קרא את ה'פ"נ הכללי' עליו חתמו שמותיהן כל משתתפות המסע, לאחר יציאתן מהאוהל זכו להתוועדות נוספת עם הרב לאזאר אשר הביע התרגשותו מהמעמד המיוחד ואמר: "הדמעות וההתרגשות שלכן הופכות לחיזוק רב עבור כולנו בהתקשרות לרבי, הדביקות שלכם היא זו שמחייבת את כולנו להתעלות ולהתחזק בקשר אל האילנא דחיי".

לאחר מכן המשיך המסע לשכונת המלך, לסיור מקיף בבית רבינו שבבבל 770, חדר הרבי ובית הרבי הרי"צ, חדר השידורים המיתולוגי. בערבו של יום התכנסו יחדיו לשיח חינוכי מרתק בו השמיע דברים הרב לוי יצחק גרליק, שבמתק לשונו הרחיב אודות משנתו הייחודית של הרבי בנושאי החינוך ומעמדה של האשה החסידית.

 

בשב"ק זכו לאירוח מיוחד ממלכת החסד של משפחת זלמנוב המעטירה, אשר נרתמו בכל מאודם להצלחת המסע והאירוח, ובשבת התוועדות עמן: הגב' מלי רזניק, הגב' מרים סברדלוב, הגב' שרה ליברמן, אשר כולן יחד דיברו וסיפרו על הקשר שלהן אל הרבי ממבט אישי, מעשיות וסיפורי הוד.

במוצש"ק ל"ג בעומר התקיימה סעודת מלוה מלכה חגיגית בבית הרב שלמה ורעייתו מרת שיינא טייכטל, שם התוועדו יחדיו עד לאחר חצות הלילה, ובקשב רב נשמעו הסיפורים המרגשים של המארחים אשר סיפרו על חיי השליחות של ילדיהם ברחבי תבל.

מארגני המסע מבקשים להודות מקרב לב לכל המסייעים בגשם וברוח להצלחת המסע, ר' ישראל רוזמרין, ר' משה ברוך בייניש, ר' יוסי פלס, ר' שלוימי פלס, ר' שייע דייטש, וכן לגב' מינדי זלמנוב מקראון הייטס שהתמסרה ללא לאות למען הצלחת הנסיעה, הכל הודות לנדיבי-עם אשר נרתמו לסייע ולהשתתף בהוצאות המרובות: הרב יוסף משה זאיאנץ, הרב שלום דוכמן, ר' דוד אמינוב, וכל העוסקים במלאכה אשר בוודאי יזכו להתברך בכל טוב הנראה והנגלה.

כ"ג באייר תשע"ז