ב"ה יום ראשון, י"א תמוז תשע"ח | 24.06.18
צילום: שטורעם
ל"ג בעומר בתמונות ■ ויניצא, אוקראינה

בקהילת ויניצא שבאוקראינה בראשות שליח הרבי הרב שאול הורביץ התקיימה תהלוכת ל"ג בעומר תחת מטר גשמים ● המשטרה סגרה את הכביש וליוותה את התהלוכה. אנשי הקהילה השתתפו באופן פעיל בצעדה עם כרזות מוצגים ועוד ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם

בקהילת ויניצא שבאוקראינה  בראשות שליח הרבי הרב שאול הורביץ , ביום ל"ג בעומר החל מהבוקר ירדו מטרי גשמים. עלה החשש שמזג האוויר המעונן יפגע בתהלוכה ובכמות המשתתפים.

ושוב כמו בהרבה שנים בעבר, דווקא בלג" בעומר החל היום בגשם שוטף ולמרות זאת התקיימה תהלוכה גדולה בהרכב ענק וקידוש השם. "יחד ילדי ישראל", בצעדה תחת גשם בגאווה יהודית ברחובה של עיר. כשילדי ביה"ס מתופפים בראש לאחר עבודה של שבועות של חזרות לקראת התהלוכה.

משטרה סגרה את הכביש וליוותה את התהלוכה. אנשי הקהילה השתתפו באופן פעיל בצעדה עם כרזות מוצגים וכד' עד להגעה למקום והפעלת הילדים עם המבוגרים בתכניות מגוונות ובערב עמוס שהסתיים בכרטיס הגרלה לנסיעה לארה"ק בימי ר"ה בחסות תורם מטעם "דרך צדיקים נתיבים".

בליל ל"ג בעומר הייתה הדלקה בבית חב"ד. "למרות השעה המאוחרת הופתענו מאוד לפגוש קהל רב שגדש את חצר בית הכנסת בכדי להיות בהדלקה ולקבל אור וקדושה. מי כעמך ישראל.." אמר השליח הרב הורביץ ל'שטורעם'.

 

כ"א באייר תשע"ז