ב"ה מוצאי ש"ק, י" תמוז תשע"ח | 23.06.18
צילום: שטורעם
ל"ג בעומר בתמונות ■ המושבה הצפונית - מגדל

זו כבר מסורת של 30 שנה שחגיגת ל"ג בעומר במושבה השקטה מושכת אליה אלפי הורים וילדים מרחבי צפון הארץ ● אך להפתעה כזו של נהירה המונית לאירוע שתחילתו לאחר השעה 9 בלילה וסיומו בשעות הקטנות של הלילה לא ציפו אפילו זקני המושבה ● מסכמים את ל"ג בעומר תשע"ז במושבה מגדל שעל-יד טבריה בניצוחו של בית חב"ד בראשות הרב שמואל גרוזמן ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם

 1:00 בלילה – מושבה מגדל.

אלפי הורים וילדים יוצאים מחגיגת ל"ג בעומר במגרש הספורט במושבה. בעוד כמה שעות ההורים עוד ישלחו את הילדים ליום לימודים בבתי הספר. לו שר החינוך היה כאן הערב בוודאי היה חושב שאולי במגדל לא התעדכנו בביטול החופש ביום שלמחרת...

זו כבר מסורת של 30 שנה שחגיגת ל"ג בעומר במושבה השקטה מושכת אליה אלפי הורים וילדים מרחבי צפון הארץ. אך, להפתעה כזו של נהירה המונית לאירוע שתחילתו לאחר השעה 9 בלילה וסיומו בשעות הקטנות של הלילה לא ציפו אפילו זקני המושבה.

את הקהל הרב שהגיע לאירוע קיבלו המדריכים - התמימים השלוחים - מישיבת תות"ל בטבריה בבקבוק מים קרים ושקית אישית לכל משתתף המכילה שי אישי – ספר חומש מהודר "התורה שלי" שיצא לאור לכבוד התהלוכה.

האירוע נפתח בהדלקה המסורתית הרב שמואל גרוזמן רב בית כנסת יסוד מגדל ומנהל בית חב"ד הזמין את איש החסד ורב הפעלים ר' צבי לוי מטבריה לגשת להדלקה, יחד עם הרב המקומי הרב יגאל ממליא, ראש המועצה מר ישראל עמרוסי, נכבדי ופרנסי העיירה. כשברקע קהל ההמונים מצטרף לשירת בר יוחאי.

לאחר דברי תורה וברכה מהרב שמואל גרוזמן מי שמנצח ביד רמה על הפקת האירוע מזה 30 שנה, הוזמנו ילדי צ"ה מגדל לומר את שנים עשר הפסוקים. פסוק אחרי פסוק, בקול רם ומתוך התלהבות של קדושה, כשכל הקהל מצטרף לאמירת פסוקי הקודש ולשליחת מכתב לאלוקים.

בהמשך עולה המחזמר "שקדים ורימונים" הצגה מרשימה בנצחו של המנחה המוכשר ר' משה חמו סביב המסר המרכזי של הכינוס – "יחד כל ילדי ישראל", מיד לאחר מכן – מופע קרקס אקרובטיקה באוויר תחת הכותרת "כל עצמותי תאמרנה".

מקהלת הקינדרלך עולה לבמה במיטב שירים ילדי החמד נותנים קולם בשירה ומצליחים להרים את קהל ההמונים טפח מעל הקרקע, הקהל מצטרף לשירה וריקודים מתוך שמחה של מצווה.

במהלך האירוע התקיימה הגרלת ענק של פרסים יקרי ערך, ובמיוחד ספרי קודש רבים וכן סט ספרי הזהר הקדוש.

האירוע נמשך עד לשעות המאוחרות אלפי המשתתפים לא פוסקים מלהודות על אירוע אדיר שייזכר בלבבות עוד שנים ארוכות.

כ' באייר תשע"ז