ב"ה יום שני, ה' תמוז תשע"ח | 18.06.18
הרב מרגולין עם ר"מ בריטניה לשעבר קמרון
הרב מרגולין עם ר"מ בריטניה לשעבר קמרון
זעם באירופה: הפרלמנט הוולוני החליט לאסור השחיטה

זעם ביהדות אירופה בעקבות החלטת הפרלמנט במחוז וולוניה שבבלגיה לאסור את השחיטה היהודית במחוז, למרות שהוכח כי אין כל צער בעלי חיים בשחיטה היהודית ● ומה שמע מנכ"ל מרכז רבני אירופה מראש ממשלת בריטניה לשעבר בנושא? ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם
זעם ביהדות אירופה בעקבות החלטת הפרלמנט במחוז וולוניה שבבלגיה לאסור את השחיטה היהודית במחוז, למרות שהוכח כי אין כל צער בעלי חיים בשחיטה היהודית.

הרב מנחם מרגולין מנכ"ל "מרכז רבני אירופה" מסר ל'שטורעם' בעקבות ההחלטה, כי "בירת האיחוד האירופי הטילה כתם דחור על שמיה המתקדרים של אירופה. בזמן שמארין לה פן מפחידה את יהודי אירופה ומאיימת לאסור את השחיטה בצרפת, הפרלמנט בבלגיה לצערינו בחר באותה דרך עלובה וקיבל החלטה היסטורית מעציבה.

"מרכז רבני אירופה ואיגוד הארגונים היהודיים באירופה נחושים להמשיך את המאבק על חופש הדת של יהודי אירופה ולהבטיח את המשך קיום השחיטה הכשרה. לא נחזור לימים בהם הנתינים היהודים היו אזרחים עלובים שהממשלה התייחסה בזלזול אליהם ואל אורח חייהם", אמר הרב מרגולין.

ובעוד בבלגיה נלחמים בשחיטה היהודית, בלונדון פועלים לסייע. ביום רביעי האחרון, בפגישה שהתקיימה בלונדון, סיפר ראש ממשלת בריטניה לשעבר דייויד קמרון לרב מרגולין על מאבקו להבטיח את השחיטה הכשרה באנגליה ואמר שימשיך בכל תפקידיו הציבוריים לסייע בנושא הזה.
י"א באייר תשע"ז
הרב מרגולין עם ר"מ בריטניה לשעבר קמרון
הרב מרגולין עם ר"מ בריטניה לשעבר קמרון