ב"ה יום רביעי, ט' סיון תשע"ח | 23.05.18
טענת התובעים: "חורג מאופי השכונה". מבנה בית חב"ד בבולטימור
טענת התובעים: "חורג מאופי השכונה". מבנה בית חב"ד בבולטימור צילום: באדיבות בית חב"ד
בית משפט במרילנד פסק: להרוס חלק מבית חב"ד

בית חב"ד בטוסון, המשמש גם כבית מגורים לשלוחים הרב מענדי ריבקין ומשפחתו, מהווה בסיס לפעילות בית חב"ד הכוללת תפילות, שיעורים, סעודות שבת וחג ועוד עבור הסטודנטים באוניברסיטת טוסון ומכללת גאוצ'ר ● השכנים שהגישו התביעה טוענים כי הבנייה "חורגת מאופי השכונה" ● כל הפרטים >>
כתב שטורעם בניו-יורק
שופטת בית המשפט המחוזי בבלטימור שבמדינת מרילנד בארה"ב, פסקה כי על ארגון 'ידידי ליובאוויטש' לפרק את החלק החדש של בניין בית חב"ד בטוסון בתוך שנה.

בית חב"ד, המשמש גם כבית מגורים לשלוחים הרב מענדי ריבקין ומשפחתו, מהווה בסיס לפעילות בית חב"ד הכוללת תפילות, שיעורים, סעודות שבת וחג ועוד עבור הסטודנטים באוניברסיטת טוסון ומכללת גאוצ'ר.

הפסיקה הגיעה לאחר ששכני בית חב"ד הגישו תביעה לבית המשפט על בנייה שלטענתם חורגת מאופי השכונה, גורמת לירידת ערך נכסיהם ויוצרת ריבוי בעיות חנייה.

השופטת סאודר כתבה בנוסף, כי המבנה מפר אמנה משנת תש"י, הקובעת כי על המבנים להיות במרחק שלא יפחת מ-35 מטר מהכביש, כאשר בפועל הבנין נמצא פחות מ-18 מטר משפת הרחוב.

ההחלטה התקבלה בעיצומו של חג הפסח והשליח הרב ריבקין אמר בתשובה לבקשת תגובה כי הוא לא מטפל כרגע בצו. בעיתונות המקומית ציינו כי החלטת השופטת הגיעה בחג הפסח, כאשר יהודים מציינים את היציאה ממצרים.

קימברלי מנואליידס, עורכת הדין של בית חב"ד, הביעה את אכזבתה מההחלטה וציינה כי עדיין לא התקבלה החלטה בנוגע לערעור.

כ"ז בניסן תשע"ז