ב"ה יום רביעי, ט' סיון תשע"ח | 23.05.18
הנשיא ריבלין וכותבי הספר: ירושלמי, אליטוב וארליך
הנשיא ריבלין וכותבי הספר: ירושלמי, אליטוב וארליך
נשיא המדינה אירח בלשכתו את כותבי הספר 'ברגע האמת'

הנשיא ראובן ריבלין אמר לכותבי הספר, העיתונאים שלום ירושלמי, יוסי אליטוב ואריה ארליך: "אנשים לא מבינים עד כמה הייתה עמוקה השפעתו של הרבי. הייתה לו תפיסה ציונית, במובן שלו, תפיסה עמוקה מאוד. כשעמדתי מולו חשתי התרוממות רוח. לא תהיה אות בספר הזה שלא אקרא" ● לדיווח המלא ותמונה נוספת >>
מערכת שטורעם
נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, אירח אתמול (רביעי) בלשכתו את העיתונאים שלום ירושלמי, יוסי אליטוב ואריה ארליך, לרגל צאתו לאור של ספרם החדש - 'ברגע האמת: הרבי מלובביץ' והדיאלוג הביטחוני-מדיני עם מקבלי ההחלטות בישראל'. הספר, שיצא לאור בהוצאת 'כנרת, זמורה-ביתן-דביר', הוענק לנשיא על ידי המחברים בהקדשה אישית והתקבל בברכה על-ידי הנשיא.

במהלך הפגישה הממושכת עם מחברי הספר העלה הנשיא זיכרונות מפגישתו והתכתבויותיו עם הרבי, וסיפר על קשריו ומפגשיו של אביו, פרופסור יוסף יואל ריבלין ז"ל, עם הרבי. נשיא המדינה ציין כי "הרבי מליובאוויטש הוא אישיות יוצאת דופן, דמות מאוד מיוחדת ביהדות. הוא היה מנהיג, לא רק ברמה ההלכתית או רק ברמה התפיסה הדתית - הוא היה מנהיג שהיכולות שלו להשפיע על אחרים היו בעלות עוצמה אדירה".

נשיא המדינה הרחיב וסיפר על תחנות לאורך הקריירה הציבורית שלו שבהן נתקל בהשפעתו של הרבי על תהליכים במדינת ישראל, וציין: "כשהיית רואה את הרבי היית מרגיש תחושה מיוחדת של התרוממות רוח מול המנהיג הענק הזה. הרבי הקים מעצמת שליחות שפרוסה על כל העולם כרשת שגרירויות של היהדות ברחבי העולם. בביקוריי הממלכתיים בעולם - לא קורה כמעט שלא נפגוש את שליחי חב"ד למדינה".

בסיום הפגישה אמר הנשיא לכותבים, ירושלמי, אליטוב וארליך: "יישר-כח לכם. עשיתם דבר חשוב ביותר. כששמעתי על צאתו של הספר לאור, אמרתי: לא תהיה אות בספר הזה שלא אקרא... כי אנשים לא מבינים עד כמה הייתה עמוקה השפעתו של הרבי. הייתה לו תפיסה ציונית, במובן שלו, תפיסה עמוקה מאוד".

כ"ד בניסן תשע"ז