ב"ה יום שלישי, ו' תמוז תשע"ח | 19.06.18
צילום: באדיבות המצלם
חירות אמיתית: חודש ניסן וחג פסח בקרית ביאליק

אלפים מתושבי קרית ביאליק נחשפו לפעילות בית חב"ד ולערכי חג הפסח ● בית חב"ד קרית ביאליק בראשות הרב נחום יצחק פעל להביא את מסרי החג בצורה חוויתית ומתאימה לכל שכבת גיל בעיר ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם
אלפים מתושבי קרית ביאליק נחשפו לפעילות בית חב"ד ולערכי חג הפסח. בית חב"ד קרית ביאליק פעל להביא את מסרי החג בצורה חוויתית ומתאימה לכל שכבת גיל בעיר.

זה התחיל כבר אחרי פורים פעילי בית חב"ד בראשות שליח הרבי הרב נחום יצחק סבבו בבתי הספר וגני הילדים על מנת להנחיל לילדים את ערכי חג הפסח וליל הסדר יחד עם הילדים הם אפו מצות לדוגמא וערכו הכנות גנרליות לליל הסדר הממשמש ובא.

בו בזמן דאגו פעילי חב"ד והשלוחים לחלק מצות שמורה ולערוך מכירת חמץ לאוכלסייה הבוגרת יותר.

מספר ימים לפני ליל הסדר החלה אריזת המשלוחים לעניי קרית ביאליק והאיזור בהשתתפות פעילה בממון בגוף וברכב של מאות מתושבי הקריה החלוקה נערכה במספר מוקדים מאות המנות שחולקו הכילו ערכת מזון נכבדה שאפשרה לנצרכים לחגוג את חג הפסח על בטן שבעה.

כמו כן בית חב"ד אירגן ליל סדר ציבורי בו השתתפו מאות מתושבי הקריה בהם נצרכים בודדים ובעיקר משפחות משפחות שלימות שלא היו חוגגות את ליל הסדר כהלכתו ונזקקו ליד מכוונת ביחד עם האוירה השמחה של בית חב"ד.

במהלך חול המועד יצאו קהילת בית חב"ד לטיול "עלייה לרגל" לירושלים ולחברון במהלך הטיול הועשרו המטיילים בידע יהודי חסידי על ערי הקודש ומה שהם מסמלות.

וכמובן סעודות משיח נערכו במספר מוקדים כשהמוקד המרכזי כמידי שנה בית הכנסת "קילי יעקב עיני" שם השתתפו כ80 איש שתו ארבע כוסות ואכלו מצה ובעיקר שמעו על בשורת הגאולה ועל הצורך להתכונן אליה.

מנהל בית חב"ד הרב נחום יצחק מודה לאנשים שעומדים מאחורי הפעילות - מנהל הפעילות בנו הרב מעיין יצחק לממונה על ליל הסדר הת' אביחי ישראל על ניהול הפעיליות: ליל הסדר הסדנאות בבתי הספר גמ"ח המזון הסעודות משיח והטיול ולשאר הפעילים על העזרה הרבה. לעיריית קרית ביאליק ולעומד בראשה ראש העיר מר אלי דוקרסקי על כל הסיוע והתקצוב. למועצה הדתית ולעומד בראשה מר שמעון אזריאל על כל העזרה והתקצוב.
כ"ג בניסן תשע"ז