ב"ה מוצאי ש"ק, י" תמוז תשע"ח | 23.06.18
כנס תורה ברמת שלמה
כנס תורה ברמת שלמה צילום: גולש שטורעם
רמת שלמה: כנס תורה בהשתתפות רב מערכת הכשרות OK

כנס תורה מיוחד התקיים בחול המועד בקהילת חב"ד ברמת שלמה, בראשות הרב יוסף-יצחק הבלין ● אורח הכבוד היה: הרב דן יואל ליווי, ראש מערכת הכשרות העולמית OK ומחשובי רבני קראון הייטס, העושה את חג הפסח יחד עם בני משפחתו המתגוררים ברמת שלמה ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם
ימים מרוממים עוברים על תושבי קריית ליובאוויטש ברמת שלמה אשר בירושלים עיה"ק: ימי חג הפסח ה'תשע"ז עוברים על מאות בני הקהילה, מתוך שמחת חג אמיתית, כאשר ימי חול המועד פסח מנוצלים להוספה בלימוד תורה, כרצונו וכפי הוראותיו של הרבי.

קהילת חב"ד ברמת שלמה, בהנהגתו של רב הקהילה הרב יוסף יצחק הבלין, נמצאת בתקופה זו בתנופת התרחבות. רק בחצי השנה האחרונה התווספו כעשרים משפחות לקהילת חב"ד, מהם עולים מארצות דרום אמריקה, שמצאו את קהילת חב"ד ברמת שלמה כמקום האידיאלי לקבוע בו את מגוריהם בארץ הקודש. זאת הודות לאווירה החסידית המלוכדת השוררת בשכונה, הודות להנהגתו של הרב הבלין, מוסדות החינוך לבנים ולבנות, מרכז חב"ד 770 השוקק חיים בליבה של השכונה, מקווה הטהרה המפואר, ועוד.

בימים הראשונים של חג הפסח היה אולם בית הכנסת 770 רחב הידיים צר מהכיל את הבאים בשעריו. אורחים רבים הגיעו לעשות את חג הפסח בקרב קהילת חב"ד, וגם בימי חול המועד בית הכנסת 770 ואגפיו שוקקים חיים כל היום והלילה, כאשר חסידי חב"ד מרחבי הארץ משלבים את המקום בביקורי החג שלהם בעלותם לירושלים עיה"ק.

כאמור, גולת הכותרת של אירועי החג הם כינוסי התורה המרכזיים הנערכים מידי ערב באולם בית הכנסת, בהשתתפות מאות איש, מבני הקהילה ואורחים. ביום הראשון של חול המועד נשא דברים הגה"ח הרב דוד בייטש, משפיע בישיבות חב"ד בלוד ובישיבת "אהלי תמימים" בכפר חב"ד, אשר פלפל והעמיק במשמעות היציאה לחירות בין יציאת מצרים ומתן תורה.

ביום השני של חול המועד השתתף בכנס תורה אורח מיוחד, הרב דן יואל ליווי, ראש מערכת הכשרות העולמית OK, ומחשובי רבני קראון הייטס, העושה את חג הפסח יחד עם בני משפחתו המתגוררים ברמת שלמה.

במשך שעה ארוכה ריתק הרב ליווי את מאות המאזינים בפתרונות ההלכתיים החדשיים אשר מערכת הכשרות שבראשותו מעניקה למוצרים שונים, תוך שהוא מפלפל ומחדש בשיטת אדמו"ר הזקן בגדר ליבון והכשרת כלים, והמשמעות המעשית של כך באשר להכשרת קווי הייצור של מפעלי מזון ברחבי העולם, אשר OK מעניקה להם כשרות מהדרין.

רבים מהקהל ניצלו את שהותו של האורח הנכבד להעלות בפניו שאלות שונות בענייני כשרות, והוא השיב בהרחבה לכל אחד מן השואלים.
כ' בניסן תשע"ז