ב"ה יום שני, ה' תמוז תשע"ח | 18.06.18
הרב מענדל דייטש הי"ד
הרב מענדל דייטש הי"ד צילום: ארכיון שטורעם
סוף טראגי: נפטר הרב מענדל דייטש הי"ד

במשך יותר מחצי-שנה, אחרי שהותקף בידי גויים בז'יטומיר ונפצע באורח קשה מאוד, שכב הרב מענדל דייטש במצב של 'צמח' כשבלב כולם הייתה התקווה שיתעורר ויחזור לחיים - אך למרבה הצער עם צאת השבת התבשרנו על פטירתו למגינת לב משפחתו, מוקיריו, מקורביו וידידיו בארץ ובעולם ● הלווייתו תתקיים מחר ● לכתבה המלאה (מתעדכנת) >>>
מערכת שטורעם

חג עצוב: עם צאת השבת התקבלה הידיעה המעציבה על פטירתו של הרב מענדל דייטש הי"ד, והוא בן 64 שנים.

הרב דייטש נפצע באורח קשה מאוד בליל שישי ה' בתשרי תשע"ז, לאחר שקבוצת גויים מקומיים ניסתה לשדוד אותו. הוא אותר כמה שעות לאחר התקיפה כשהוא ללא הכרה עם פגיעת ראש קשה מאוד, והוטס לטיפול רפואי בישראל, אך למרבה הצער הוגדר כ'צמח'.

במשך כל התקופה קיוו בני משפחתו וידידיו כי הוא יתעורר וישוב לחיים תקינים, אך למרבה הצער עם צאת השבת התבשרנו על פטירתו במהלך השבת, למגינת לב משפחתו, מוקיריו, מקורביו וידידיו בארץ ובעולם.

הותיר אחריו את יבדלחט"א רעייתו שטרענא-שרה (לבית קלמנסון מצרפת), ילדיו: השליחה הגב' מנוחה פרידלנד מאובערוויליע, צרפת; השליח הרב שניאור-זלמן דייטש ממינסק, בלרוס; הגב' חנה אלפנביין ממגדל-העמק; השליח הרב ישראל דייטש מירושלים; גב' יהודית פראדקין ממגדל העמק; ר' יוסף-אליהו דייטש מהקריות; ר' לוי-יצחק דייטש מירושלים; ר' שמואל דייטש מקריית-גת; הת' שלמה יהודה, הת' דובער ויוכבד, חתניו, כלותיו ונכדיו.

אחיו - יבדלחט"א: המשפיע הרב חיים-שלום, הרב שניאור-זלמן והרב משה.

ולהבדבחל"ח - היום, כ' בניסן, חל יום היארצייט של אחיו הרב שלמה-יהודה ז"ל, שנפטר בדמי ימיו. אח נוסף הרב מתתיהו ז"ל, מראשי ישיבת 'אנשי מעמד' בירושלים, נפטר אף הוא בגיל צעיר יחסית.

הלווייתו תצא היום, ערב שביעי של פסח, בשעה 14:15 מבית ההלוויות 'שמגר' בירושלים לעבר 'הר הזיתים', שם ייטמן למנוחת עולמים.

ברוך דיין האמת.

י"ט בניסן תשע"ז