ב"ה יום שלישי, ט' אייר תשע"ח | 24.04.18
הרב לאזאר ותומכי המרכז ליכטנפלד ואמינוב
הרב לאזאר ותומכי המרכז ליכטנפלד ואמינוב צילום: לוי נזארוב
מרכז סיעודי חדש נחנך במוסקבה - הגדול מסוגו ברוסיה

עוד פנינה בשרשרת פעילות מרכז החסד היהודי במוסקבה: טיפול סיעודי מקצועי ומסור לקשישים וגלמודים יהודים, בהם ניצולי שואה רבים ● את המזוזה בפתח הראשי קבע מייסד המרכז ורבה הראשי של רוסיה השליח הרב בערל לאזאר ● לדיווח המלא ותמונות >>>
מערכת שטורעם

במעמד צנוע ורב רושם שהתקיים בראש חודש ניסן, נחנך במרכז החסד היהודי שבמוסקבה "מרכז לטיפול סיעודי", שהינו הגדול ביותר ברוסיה כולה, והוא יעניק טיפול מסור ומקצועי חינם אין כסף לכאלפיים יהודים קשישים וגלמודים הזקוקים לסיוע.

בין המטופלים הרבים, ישנם לא מעט יהודים 'וטרנים' שלחמו במלחמת העולם השנייה במסגרת הצבא האדום נגד גרמניה הנאצית ימ"ש, וכן ניצולי שואה ששרדו את אימי המלחמה והגטאות בתקופת המלחמה הקשה.

המרכז החדש הוקם לאחר השקעה גדולה ומיוחדת בתמיכת ידידי מרכז החסד, העומדים מקרוב על היקף הפעילות ההתנדבותית המקיפה את כל סוגי העזרה והסיוע להם נצרכים נזקקי מוסקבה בכלל, והקשישים והגלמודים בפרט.

את המזוזה בפתח הראשי קבע מייסד 'מרכז החסד היהודי שערי צדק', רבה הראשי של רוסיה השליח הרב בערל לאזאר, המלווה את פעילות המרכז דבר יום ביומו.

בגזירת הסרט כובדו נשיא איגוד הקהילות ברוסיה השליח הרב אלכסנדר ברדה, וידידי המרכז: מר נתן ליכטנפלד ומר דוד אמינוב.

לאחר שתיית 'לחיים', סיירו האורחים במרכז המיוחד, וראו מקרוב את עבודתם של עשרות מנהלי המחוזות המפקחים על כ-300 המטפלים העושים את עבודתם במסירות ובכבוד מקסימאלי, בתמיכת ארגון הג'וינט, ובראשם ידיד המרכז, מנהל הג'וינט ברוסיה מר אלק נדן. וכעת, עם הקמת המרכז רחב הידיים עם הנוחות הנדרשת להפעלת כוח האדם הרב במקצועיות מרבית, עלתה תפוקת העזרה ואיכותה לעין ערוך, תוך הקפדה לקיום הציווי של הידור שיבה וזקן, פסוק המופיע קבוע תחת לוגו המרכז, והתחושה המלווה כזכות וחובה גם יחד לכל העוסקים במלאכה קדושה וחשובה זו.

ט' בניסן תשע"ז