ב"ה יום רביעי, ז' תמוז תשע"ח | 20.06.18
הרבנים מיידנצ'יק וקרינסקי עם ראש העיר ניו-יורק מר לינדזי
הרבנים מיידנצ'יק וקרינסקי עם ראש העיר ניו-יורק מר לינדזי צילום: מתוך התשורה
חשיפה: ברכת הרבי על 'פרס נובל לשלום' שקיבל אלי ויזל

ב'תשורה' נדירה נחשפת ברכתו המיוחדת והלבבית של הרבי לחתן 'פרס נובל לשלום' מר אלי ויזל ע"ה ● "מעת שנפגשנו לפני כמה וכמה שנים – הנני עוקב אחרי הנעשה אתו ומכו"כ טעמים", פותח הרבי את דבריו המלאים בביטויים ייחודיים ובלתי שגרתיים ● עוד בתשורה המרתקת: הפגישות של יו"ר ועד כפר חב"ד הרב שלמה מיידנצי'ק ע"ה, סב החתן, עם בכירי הממשל בניו יורק בהוראת הרבי, והתגובה של הרבי על התמונה הייחודית ● ההודעה לעיתונות ע"י דובר חב"ד הרשמי הרב חיים-יהודא קרינסקי, סב הכלה, ועל צאתו לשליחות של סב החתן הרב אברהם קארף בתשכ"א ● יומן אישי מ'בית חיינו' שכתב הרב קרינסקי בחודשים הראשונים לנשיאותו של הרבי, לפני 67 שנה, כולל קטעי שיחות והתוועדויות שלא פורסמו עד כה מעולם ● לצפייה והורדה
מערכת שטורעם

ביום חמישי האחרון, התקיימה בחצרות קדשנו שמחת הנישואין של החתן התמים מנחם-מענדל קארף, בנו של השליח במיאמי הרב בנציון קארף, ונכדו של השליח הראשי לפלורידה הרב אברהם קארף, עב"ג הכלה חי' מושקא פוטרפס, בתו של ר' יוסף יצחק פוטרפס ונכדתו של המזכיר הרב חיים יהודא קרינסקי.

לחוגגים חולקה תשורה מיוחדת, שמעוררת הדים רבים בקרב ציבור אנ"ש והתמימים ובה שורה נוספת של גילויים וחשיפות מגנזיו של סב הכלה, מי שזכה לשמש כמזכירו של הרבי במשך עשרות שנים, ומונה על ידו לעמוד בראש המוסדות המרכזיים של חב"ד ליובאוויטש.

*

מר אליעזר (אלי) ויזל (ט"ז תשרי תרפ"ט – כ"ו סיון תשע"ו), היה סופר ועיתונאי, פילוסוף ואינטלקטואל, ניצול השואה האיומה ואחד מרושמי קורותיה לדורות ומהפעילים הבולטים להנצחתה, חתן 'פרס נובל לשלום' על פעילותו למען זכויות אדם בשנת ה'תשמ"ו.

על אף שנולד למשפחה חסידית מחצר ויז'ניץ, היה מקורב מאוד אל הרבי, ואף העיד כי הסיבה שהחליט להמשיך את החיים ולבנות בית בישראל ולהביא המשך דורות בעם היהודי היה הודות למה ששמע מהרבי, ולאחר מכתב מיוחד שקיבל מהרבי בנושא בשנת תשכ"ה. בשנת תשכ"ט כאשר נשא את רעייתו מרת אסתר, דאג הרבי לשלוח למקום בו שהה בירושלים זר פרחים...

באותה שנה בה קיבל את הפרס, השתתף בהתוועדות ב'בית חיינו - 770', הרבי הורה לו לומר שלוש פעמים 'לחיים' ובירך אותו בברכת שנה טובה! כשזכה בפרס החשוב, ראה בכך את התגשמות ברכתו של הרבי.

ב'תשורה' ייחודית זו, הכוללת שורת חשיפות וגילויים, בא גם תצלום כתב יד קודשו של הרבי, שהכתיב ברכה טלפונית, על ידי המזכיר הרב קרינסקי, להודיע למר ויזל לאחר קבלת הפרס החשוב.

הכתי"ק כולל ביטויים נדירים מאוד, הן בקשר לצורה בה הרבי מתבטא על עצמו ועבודתו ("השתדלותי ועבודתי כפי יכולתי בעניני יחידים ובעניני הציבור והכלל"), הן בקשר לתרומתו של מר אלי ויזל לסייע בניצחון 'משפט הספרים' שהיה אז בעיצומו, וכידוע מר ויזל הגיע להעיד בבית המשפט לטובת הרבי והספרים ששייכים לרבי ("זכות מיוחדה מן השמים, שכנראה היא גדולה עוד יותר מאשר אני בעצמי שיערתי"). כך גם בקשר לידיעה על קבלת הפרס ("גרם לי תענוג וכו' וכו'"), ולאפשריות ניצול מעמד בינלאומי זה לקידוש השם ("האפשריות לקדש השם על ידי מאורע זה").

להורדה >> לחצו כאן!

ט' בניסן תשע"ז