ב"ה יום ראשון, י"ג סיון תשע"ח | 27.05.18
צילום: שטורעם
בלגיה: חווית פסח מרשימה לילדי אנטוורפן ● תיעוד

באנטוורפן שבבלגיה נפתח בימים אלו יריד "חוויות הפסח" המנוהל ע"י בית חב"ד בעיר בראשות הרב שבתי סלבטיצקי ● התערוכה נפתחה רק בתחילת השבוע וכבר נרשמו לביקור למעלה מ-100 כיתות מבתי הספר בעיר ● התערוכה מיועדת הן לילדי החידרים החרדים והן לילדי בתי הספר הממלכתיים והממלכתי-דתי בעיר ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם

בימים אלו נפתח באנטוורפן, בלגיה יריד "חוויות הפסח", המנוהל ע"י בית חב"ד בעיר בראשות הרב שבתי סלבטיצקי.

בתחילת הסיור, מבקרים הילדים בתערוכת "מנהרת הזמן" – תערוכה מדהימה המספרת את סיפור יציאתם של בני ישראל ממצרים.

בין המוצגים, ניתן להבחין בסבלם של היהודים תחת העול של המצרים; כמו גם בסיפור הנס של קריעת ים סוף. באחד הביתנים, ניתן לראות סדר פסח אותנטי בו מוצג בפני הילדים צליית קורבן הפסח; הסבת המסובים, ועריכת הסדר.

בהמשך היריד, הילדים מתנסים בעצמם באפיית מצה, כאשר כל ילד חובש לראשו כובע מיוחד וסינר ומקבל לידיו עיסת בצק לעשיית המצה. בסוף התהליך, כל ילד מקבל מצה אפויה וריחנית אותה הכין במו ידיו.

בסיום היריד, מוצג בפני הילדים דגם מרשים ביופיו של ביהמ"ק. לאחר הסבר מפורט על המוצג, כל ילד מקבל ע"ע להוסיף בהחלטה טובה, אותה הוא כותב ע"ג מדבקה, בצירוף שמו ומדביקה על חומת המקדש, מתוך תקוה ובטחון שע"י מעשה קטן זה הוא יזרז את ביאת משיח צדקנו.

התערוכה נפתחה רק בתחילת השבוע, וכבר נרשמו לביקור למעלה מ-100 כיתות מבתי הספר בעיר. התערוכה מיועדת הן לילדי החידרים החרדים והן לילדי בתי הספר הממלכתיים והממלכתי-דתי בעיר.

מנהלי התערוכה, מצפים להשתתפות שיא השנה בתערוכה, לאחר שמנהלי החינוך בעיר הביעו את התפעלות מהדגמים והתכנים המוצגים בתערוכה, והבטיחו את השתתפות התלמידים ביריד.

המוצגים נבנו ע"י תלמידי הישיבה בראשות הרב מנחם מענדל טברדוביץ.


ח' בניסן תשע"ז