ב"ה יום רביעי, ט' סיון תשע"ח | 23.05.18
חייבים לסגור מעגל! ■ אנרגיה מחדרה

נורא ואיום לחשוב שפעילות חובקת עולם, מנהיגות של אלפי שלוחים, קהילות ומוסדות ברחבי העולם, עוצרת לפתע באמצע החיים ● השליח בחדרה הרב יוחנן בוטמן בטור שבועי חסידי עם מבט לפרשה במגזין 'עונג חב"ד' ב'שטורעם' ● לטור המלא >>>
השליח הרב יוחנן בוטמן, חדרה

בשבת שעברה, כ"ז באדר, מלאו 25 שנה מאז אותו יום מר ונמהר בו הרבי קיבל לא עלינו אירוע מוחי.

העולם אז עצר מלכת!

נורא ואיום לחשוב שפעילות חובקת עולם, מנהיגות של אלפי שלוחים, קהילות ומוסדות ברחבי העולם, עוצרת לפתע באמצע החיים.

עשרות אלפי יהודים שחברו לרבי עם השנים, התכתבו ולא זזו בשום עניין בלי ברכתו של הרבי, מעניינים ציבוריים, כלכליים ועד לשאלות של פיקוח נפשות, נשארים פתאום לכאורה ללא מענה!

הייתה לך שאלה, כתבת, קיבלת תשובה והמשכת לפעול. זה לא מקרה אחד או עשרה, מדובר על מאות ואלפים של מכתבים ופתקאות מידי יום!

אין לנו לשער את גודל הצער ועגמת הנפש של הרבי שנושא על כתפיו את כלל ישראל והשיתוק ל"ע מנע ממנו להעביר מסרים באופן רגיל. מחריד! - - -

הרבי אומנם הכין אותנו מראש למצב האיום של אז, והיום עם הסתלקותו מאיתנו, כיצד לפעול בניהול המוסדות, או בשאלות פרטיות בענייני בריאות פרנסה וכו'. אכן הכול ממשיך ומתפתח בהשראתו, אבל עוד יותר אמר לנו ברורות בשיחה נוקבת כשנה לפני האירוע "הכול תלוי בכם, בכל אחד ואחת מכם!"

"לו היו מתעקשים, הגאולה הייתה באה כבר מזמן".

כיצד אפשר 'להתעקש'? על ידי עבודת המידות וזהירות באהבת ישראל כהכנה לגאולה. או אז ללא ספק, הקב"ה היה מחיש לנו ישועה ומונע מאיתנו סבל בל יתואר עם אריכות הגלות בה אנו שקועים. כך התחנן הרבי וביקש לעשות הכול למען הגאולה. למנוע מה שקרה בפועל.

במאמר הראשון אותו נשא הרבי בציבור, בשנת תשי"א בעת קבלת הנשיאות באופן רשמי, התייחס לפסוק בפרשת השבוע "ויקרא". הפרשה עוסקת בדיני קרבנות ואומרת "אדם כי יקריב מכם קרבן לה'".

מהו אדם כי יקריבמכם קרבן? האם מדובר כאן חלילה בקרבן אדם??

והתשובה, יש פה אכן משמעות כפולה, גם על האדם להקריב מעצמו. הכי קל להביא קרבן בהמה, אבל יותר אתגרי, כשאתה 'מקריב' ונותן מעצמך.

אם אתה חפץ 'להתקרב' (משורש המילה 'קרבן') לבורא עולם, להביא גאולה לעולם, עליך לעסוק עם עצמך כאמור בזיכוך המידות. להקדיש זמן איכות למשפחה, לקהילה, ללימוד תורה ותפילה.

כיום יותר מתמיד, חייבים לסגור את המעגל ומיד!

שינוי קטן אישי יביא לשינוי גדול בעולם.

שבת שלום!

הרב יוחנן בוטמן

לעילוי נשמת ידיד יקר מר שלמה גרינוולד ז"ל שנפרד מאיתנו השבוע לעולם האמת.

ד' בניסן תשע"ז