ב"ה יום ראשון, י"ג סיון תשע"ח | 27.05.18
ר' לוי מטוסוב והיועץ היהודי של מלך מרוקו
ר' לוי מטוסוב והיועץ היהודי של מלך מרוקו
יועץ מלך מרוקו התפעל משלוחי הרבי

העסקן החב"די ר' לוי מטוסוב נפגש בניו-יורק עם אחד מיועציו הבכירים של מלך מרוקו, אנדרה אזולאי, והעניק לו את רב המכר 'חב"ד במרוקו' ● השניים עיינו בפרק 'הרבי והמלך' בו נפרשת מסכת הקשרים המופלאה בין הרבי מליובאוויטש ומלך מרוקו - חסן השני ● ואיך הגיב היועץ? ● לדיווח המלא >>>
מערכת שטורעם

העסקן החב"די ר' לוי מטוסוב נפגש בניו יורק עם אחד מיועציו הבכירים של מלך מרוקו, אנדרה אזולאי, והעניק לו את רב המכר 'חב"ד במרוקו', מאת החוקר והסופר ר' שניאור זלמן ברגר וביחד עיינו בפרק "הרבי והמלך" בו נפרשת מסכת הקשרים המופלאה בין הרבי מליובאוויטש ומלך מרוקו - חסן השני.

במהלך השיחה בין השניים, הרב מטוסוב הפתיע והעניק ליועץ המלך, צילומי אגרות הרבי למלך. אזולאי, אשר כיהן כיועץ המלך חסן השני בזמן שהרבי שלח אגרות אלו, התרגש למראה הצילומים הנדירים, וגילה התעניינות רבה, לגבי תוכן האגרות.

אזולאי הינו יהודי אשר כיהן כיועץ המלך חסן השני וממשיך בתפקידו גם אצל המלך הנוכחי - מוחמד השישי. במהלך עשרות שנות כהונתו כיועץ מלך מרוקו, מנהל ערוצי קשר דיפלומטיים דיסקרטיים עם ראשי מדינות בעולם בכלל ובישראל בפרט, ואילו בתו אודריי מכהנת כיום כשרת התרבות בממשלת צרפת. בפגישה סיפר הרב מטוסוב, כי שני הסבים שלו, כיהנו כשלוחים במרוקו - הרב שלמה מטוסוב מנהל מוסדות חב"ד במרוקו, והרב ניסן פינסון, שכיהן בשליחות מספר שנים במרוקו ולאחר מכן עשרות שנים בתוניס.

היועץ עלעל בספר והביע התפעלותו מהעשיה הברוכה של שלוחי הרבי במרוקו בעבר ובהווה ובהם: הרב שלמה מטוסוב ע"ה, הרב יהודה לייב רסקין ע"ה ויבלחט"א הרב שלום איידלמן. ולצד זאת סיפר כי מכיר את הפעילות העכשווית במרוקו, (על ידי השלוחים הרב שלום והרבנית גיטל איידלמן והרבנית רייזל רסקין) ובמיוחד ציין לשבח את הפעילות עם הצעירים ובכלל זה פעילות עם צעירים ערביים למען דו קיום, בניצוחו של השליח הרב לוי באנון.

התמונות מפעילות השלוחים לפני עשרות שנים, עוררו אצל היועץ זיכרונות נוסטלגיים, ולצד זאת ציין כי "העיצוב המרוקאי" בוודאי ימשוך את יוצאי מרוקו, לרכוש ולקרוא בספר.

 

 

ה' בניסן תשע"ז