ב"ה יום רביעי, ט' סיון תשע"ח | 23.05.18
על חוף הכנרת: מבצע פורים ענק בעיר טבריה

אלפים מתושבי טבריה והבאים בשעריה באו לחגוג את פורים עם חב"ד בניהול השלוחים ובראשות השליח הראשי הרב יוסף קרמר ● במשך היממה ניהלו תלמידי הישיבה מבצע פורים נרחב ברחבי העיר וזיכו את התושבים בקיום 4 מצוות החג ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם

אלפים מתושבי טבריה והבאים בשעריה באו לחגוג את פורים עם חב"ד בניהול השלוחים ובראשות השליח הראשי הרב יוסף קרמר.

בעצם השמחה החלה עוד לפני פורים בהתוועדות לעשרות מתושבי העיר הכנה לפורים שהתקיימה בישיבת תות"ל בעיר עם הרב דוב מנחם דוברסקין משפיע בישיבת תות"ל מגדל העמק שהתוועד עם הנוכחים על שמחה אמיתית ואיך מגיעים אליה כמו כן נערך שיעור ע"י הרב יוסף חיים רוזנבלט רב הגליל התחתון בהלכות החג.

ובחג הפורים מיד עם צאת שבת נערכה בבית חב"ד בטיילת בהנהלת הרב מענדי טורקוב קריאת מגילה המונית ליושבי המלונות ובאי בית חב"ד שבטיילת ולאחר מכן המשתה הגדול וריקודי שמחה ברחבת בית חב"ד שבטיילת.

בבוקרו של יום פורים נערכו שכמה שכונות שכונת מורדות ושכונת האמהות הפנינג לילדי השכונות עם כינוס קצר וחידון על חג הפורים. בהמשך היום נערכה מסיבת פורים לנוער בהשתתפות עשרות בני נוער מהעיר על האירוע הופקד הרב מענדי טורקוב מנהל חב"ד לנוער בטבריה.

לקראת סוף היום התאספו עשרות מתושבי העיר בבית חב"ד ובבתי השלוחים לסעודת פורים שמחות ותוססות בהשתתפות התמימים שהפכו את הסעודות להתוועדיות פעילות.

התלמידים השלוחים לעיר טבריה תלמידי ישיבת תות"ל בעיר בעיר ערכו קריאות מגילה ברחבי העיר בין היתר בבתי אבות חילקו משלוחי מנות ושימחו את התושבים. משלוחי מנות חולקו גם למשפחות אלמנות צה"ל ונפגעי הטרור. כמו כן פעלה "סיירת מגילה" שהסתובבה באירועים וזיכתה את הנוכחים במצוות החג ובמיוחד במקרא מגילה.

גולת הכותרת הייתה ללא ספק אוהל קריאת המגילה שהוצב בציר מרכזי בעיר והיווה אבן שואבת לתושבי העיר לקיים את מצוות החג באוהל יכלו תושבי העיר לקיים את כל מצוות החג על ניהול האוהל הופקדו התלמידים השלוחים לישיבת תות"ל טבריה.

בית חב"ד טבריה מבקש להודות לשלוחים מצוות הישיבה שהרים את הפעילות בעיר וניהלו את מבצע פורים בעיר לראש הישיבה השליח הרב ברוך לבנוני ולמשפיע השליח הרב שמעון קוצבייסקי. לרבנים השלוחים מנהלי בתי חב"ד בשכונות טבריה-השליח בטבריה עילית הרב עומרי בן עקיבא השליח בשכונת מורדות הרב צבי זלמנוב השליח בשכונת האמהות השליח בקרית שמואל הרב ראובן גול השליח לנוער הרב מענדי טורקוב.

תודה מיוחדת למר שמואל ברבי ראש המחלקה לתרבות תורנית על עזרתו הרבה בהקמת האוהל.

כ"א באדר תשע"ז