ב"ה יום רביעי, ט' סיון תשע"ח | 23.05.18
מוסקבה: אירוע הגמ"ח המרכזי בחבר העמים

במוצאי שבת קודש זו פרשת כי-תשא - פרה ייערך במוסקבה סעודת ה"מלוה מלכה השנתי" לטובת קופת גמילות חסדים המרכזי שבמדינות חבר העמים "קרן חי'ה מושקא" - לרגל היארצייט העשרים של הילדה חיה מושקא ע"ה בת יבדלחט"א רבה הראשי של רוסיה, השליח הרב בערל לאזאר ● כל הפרטים >>>
מערכת שטורעם

במוצאי שבת קודש זו, פרשת כי-תשא - פרה, ייערך במוסקבה סעודת ה"מלוה מלכה השנתי" לטובת קופת גמילות חסדים המרכזי שבמדינות חבר העמים "קרן חי'ה מושקא", לרגל היארצייט העשרים של הילדה חיה מושקא ע"ה בת יבדלחט"א רבה הראשי של רוסיה, השליח הרב בערל לאזאר.

האירוע ייערך ברציפות בפעם ה-16, כאשר מדי שנה פעילות הקרן הולכת ומתרחבת, והיא מקיפה כיום את כל גווני הציבור היהודי במדינות חבר העמים.

השנה ייערך האירוע באולם ההיסטורי של מלון "מטרופול" הצמוד לכיכר האדומה, בראשות הרב הראשי, רבנים, ראשי הקהל, נגידים ואנשי מעשה, ובהם רבים המלווים את הפעילות הענפה של הקרן בנתינת כתף ותמיכה לפעילותה, ומאידך- רבים הנעזרים במגוון מסלולי העזרה הניתנים למאות ואלפי יהודים.

האולם בו ייערך האירוע, הוא האולם הוותיק וההיסטורי ביותר במוסקבה. גגו עשוי כולו מוויטראז' עבודת-יד, והוא שמור באופן מיוחד. בתקופת מלחמת העולם השנייה, כוסה הגג בכיסויים מיוחדים, בכדי שלא ייפגע מהפצצות הגרמנים ימ"ש.

בעליו של האולם כיום הינו יהודי, שנמנה על ידידי הקהילה במוסקבה, וברוב אדיבותו העמיד השנה את האולם היוקרתי והמיוחד לשם עריכת אירוע ה'מלוה מלכה' בשנה זו.

את הערב הנעים ילד הפלא ארי רייך, שהגיע במיוחד מארץ ישראל לקראת האירוע הגדול, והוא יהמיע ניגונים מיוחדים לכבוד סעודתא דדוד מלכא משיחא, בשילוב תוכנית אומנותית מיוחדת לאירוע שכולו קודש להרחבת עולם החסד היהודי ברוסיה.

כ"א באדר תשע"ז