ב"ה יום שני, ז' סיון תשע"ח | 21.05.18
צילום: ארכיון שטורעם.נט
"לא שובתים בפורים!" / אנרגיה מחדרה

השבוע בחג הפורים היו אצלינו הרבה רגעים של נחת. נוכחתי לראות עוצמה של שליחות ● זה בהחלט רגע של נחת לראות שלא שובתים, לא נחים לרגע, כי לא יתכן להשאיר אף אחד מאחור ● השליח בחדרה הרב יוחנן בוטמן בטור שבועי חסידי עם מבט לפרשה במגזין 'עונג חב"ד' ב'שטורעם' ● הטור המלא >>>
הרב יוחנן בוטמן
השבוע בחג הפורים היו אצלינו הרבה רגעים של נחת. נוכחתי לראות עוצמה של שליחות.

כוונתי לאברכי ה"כולל" החדש "תורה שלמה" שעל ידי "כולל חב"ד" בחדרה, שעמלים בלימוד כדי להספיק הרבה חומר לקראת הבחינה הבאה ברבנות הראשית.

לאור זאת הודעתי להם שאינם צריכים להתעסק בשליחות יתר על המידה, כמו למשל בשבתות שיקחו קצת חופשה, וודאי בחגים עדיף שיסעו להורים, מה עוד שמדובר בזוגות צעירים.

למרות זאת חשתי שוב השבוע כמה הם חדורי מוטיבציה, בעשיה בלתי פוסקת למען הקהילה: כולם העדיפו להישאר כאן ואירגנו כל אחד בקהילתו, קריאת מגילה, משלוחי מנות ואפילו סעודת פורים. חלקם אף השתלבו בקריאת המגילה "נון-סטופ" - בליל וביום הפורים - בכל תחילת שעה עגולה, בארבעה מוקדים בעיר.

זה בהחלט רגע של נחת לראות שלא שובתים, לא נחים לרגע, כי לא יתכן להשאיר אף אחד מאחור. כך לדוגמא הרב שניאור מעטוף שליח חב"ד במרכז הרפואי 'הילל יפה' נעזר בעשרות נערים וחילקו כאלף וחמש מאות משלוחי מנות למאושפזים, לבני משפחותיהם ולצוות המטפל.

*

בפרשת השבוע "כי תשא" מספרים לנו על מטבע לצדקה שמסוגלת לכפר - אפילו על חטא החמור ביותר "חטא העגל". כך נאמר שזה "כופר נפש" המכפר על עונש מוות. לא עלינו.

משה רבינו התקשה בעניין, הכיצד? והקב"ה הראה לו "מטבע של אש". או אז הבין משה כיצד מטבע של "מחצית השקל" יכולה לחולל שינוי ולהביא כפרה - להחזיר לאדם את החיים.

זו לא המטבע, כי אם הדרך, בצורה שבה מביאים את המטבע. אם אתה מביא את המטבע עם "אש" - התלהבות, או אז אתה מכפר על עצמך.

["אש" זו גם שורפת ומכלה יצרים רעים, תאוות זרות ומחשבות שליליות, זו כוחה של נתינה מתוך התלהבות שמסלקת כל פגע מעלינו].

זו האש אותה אנו מקבלים מהרבי, "אש" של אהבת ישראל שלא נותנת לנוח, כל עוד יש יהודי שאין לו חלילה את שמחת החג.

שבת שלום
הרב יוחנן בוטמן
י"ח באדר תשע"ז