ב"ה יום שני, ז' סיון תשע"ח | 21.05.18
התוועדות חסידית בעיריית ירושלים
התוועדות חסידית בעיריית ירושלים צילום: שטורעם.נט
ר' יוסי לוקצקי מתארח במדור הפופולרי ב'שטורעם': "עיריית ירושלים? יש מכשולים אך גם חיוך מההצלחות"

אם אתם לא ירושלמים - ספק שתכירו אותו. הוא נולד במוסקבה וגדל בין זקני החסידים. בילדותו ביקר אצל הרבי ובחלוקת דולרים הרבי שוחח עמו על ארבע קושיות בשפה הרוסית - משם הבין את שליחותו בעולם הזה ● השבוע במדור 'מילה של חסיד' אנו מארחים את ר' יוסי לוקצקי עוזרו האישי ומנהל לשכתו של חבר מועצת העיר ירושלים הרב יעקב הלפרין לשורת מושגים, בהם: עיריית ירושלים, שלוחי הרבי בעיר הבירה, עסקנות ופעילות ציבורית וניר ברקת ● וגם: מה דעתו של פוליטיקה? ● לראיון המלא >>>
מאת: מנדי זילברשטרום
מקום ילדותך?

"מוסקבה. בית-כנסת מרינה-רושצ'ה הישן לפני נפילת מסך הברזל. אלה השנים שעיצבו אותי וחקקו בתוכי את חב"ד. כל היום חיי סבבו סביב מסירות נפש ומילוי הוראות ישירות מהרבי להורי - לאן לנסוע, מה ואיך לעשות.

"התוועדויות עם זקני החסידים. שבתות מלאות עם 30 ויותר אורחים מכל רחבי רוסיה והעולם, בכל שבת. נסיעות עם אבי בכל רחבי רוסיה לבניית מקוואות. בקיצור... כמו שמסופר בסיפורים".

אמא ואבא


"המחנכים! כל מה שיש לי בחיים, בגשמיות ורוחניות זה בזכותם. אבקש להתפלל לרפואה שלמה של אבי מורי הרה"ח ר' אלכסנדר יששכר הכהן בן דבורה".

אוהל

"יחידות! חרדת קודש. הרבי מסתכל עלי כל רגע מכל מקום".

770

"ארץ ישראל. אני מאוד לא אוהב לצאת לחו"ל משום סיבה. וכשאני נוחת בחו"ל נהיה לי רע. רק ברגע שבו אני נכנס ל-770, הנפש נרגעת ומתמלאת שמחה, ממש כמו בארץ ישראל".

המוטו בחיים

"בשמחה תמיד. בכל דבר לראות חיובי".

הצלחה

"יצירה פוריה. מתוקף עבודתי בעיריית ירושלים, כל יום ישנם משימות חדשות ואתגרים מיוחדים. כל פעם שמצליחים להתגבר על המכשולים, לעמוד באתגרים שמציבה הבירוקרטיה וליצור משהוא - לפרט או לכלל".

שאיפה לעתיד


"להמשיך ללכת ולעולם לא לעצור".
 
רגע עם הרבי


"אחרי שעלינו לארץ טסנו לרבי. שהינו בארה"ב כחודשיים והיינו כמה פעמים בחלוקת דולרים. אבל פעם אחת זכורה לי במיוחד, שהרבי ניהל איתי שיחה ברוסית על ארבע קושיות של פסח. (זה היה בחודש ניסן). לאחר שנים הבנתי את השליחות שהטיל עלי הרבי ואני מקווה שאכן מצליח לקיימה".

דמות משפיעה


"ללא שום ספק - הרבי שלנו! ארון אינו מן המידה. שילוב קודש וחול, מעלה ומטה והכל במילוי ושלימות".

עיריית ירושלים


"בירוקרטיה ומכשולים. אין יום שלא שוברים איזה צלע או רגל... אבל בסוף יש חיוך מההצלחות".

הרב יעקב הלפרין

"שליח בכל רמ"ח ושס"ה אבריו. מוסר את נפשו, גופו, זמנו, ממונו, ומרצו למען כבוד שם הרבי, חב"ד וליובאוויטש. חולל מהפכה של ממש בכל מה שקשור לשלוחים, מוסדות וחב"ד הכללית בירושלים".

קהילת חב"ד בנווה דניאל


"קהילה מיוחדת שאין כדוגמתה (לדעתי) בשום מקום. קודם כל זה בית חב"ד הכי גבוה בארץ. והפזל האנושי – צרפתים, רוסים, אמריקאים וישראלים, זקנים וצעירים - יחד באהבת ישראל".

שלוחי הרבי בעיר הבירה

"האריות שבחבורה. כדי להצליח להיות שליח בבירתנו הקדושה, צריכים לשלב את כל הכוחות והידע שבעולם. רובם מצליחים ממש לא רע".

עסקנות ופעילות ציבורית

"על כרכך אתה נולד ועל כרכך אתה חי. לפחות שיהיה על מה לתת דין וחשבון".

ניר ברקת


"איש עסקים מצליח שחשב שיעשה בירושלים כרצונו. אך המזל הוא שיש לו את הנקודה ושחב"ד מאירה בתוכו, אפילו אם זה ללא ידיעתו".

פוליטיקה

"שקר".
י"ח באדר תשע"ז