ב"ה יום שני, ה' תמוז תשע"ח | 18.06.18
צילום: באדיבות השולח
בממלכה הבריטית: תמרור אזהרה - יהודים בסביבה

בתקופה האחרונה סובלים תושביה החרדים של לונדון בירת הממלכה הבריטית ממקרי תקיפה ואנטישמיות רבים, אך לזאת הם כלל לא ציפו ● תושבי שכונת סטמפורד היל הזדעזעו לגלות תמרור אזהרה ובו דמות יהודית חרדית ● בפנים: ר' ראובן גרברצ'יק חסיד חב"ד המתגורר בשכונה בשיחה ל'שטורעם' על הפרשה - והאם זו הייתה מתיחה לפורים? ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם

תמרור דרכים אנטישמי התגלה השבוע (ב') בשכונת סטמפורד היל בלונדון, בה מתגוררים גם חסידי חב"ד. התמרור, שהיה מחובר לעמוד חשמל, מורה כי יש להיזהר עקב הימצאותם של יהודים באזור.

הסימן המשולש, שהתגלה ביום שני, מראה צללית של גבר יהודי הלבוש כחרדי, עם פס אדום בוהק סביבו.

תמרור זה הוא בסגנון כל התמרורים הממשלתיים והרשמיים המתריעים מפני סכנות בדרכים, כולל תלמידים שחוצים את הכביש, משטחים חלקים ועוד.

בשיחה ל'שטורעם' סיפר ר' ראובן גרברצ'יק חסיד חב"ד המתגורר בשכונה: "יש גינויים חריפים מקיר לקיר במערכת הפוליטית, מראשי המועצות ועד הנציגים האזוריים בפרלמנט כנגד המעשה הנפשע.

"המשטרה פתחה הבוקר בחקירה למצוא את הפושעים. השלט שנתלה על עמוד תאורה ליד אחד מבתי כנסת בשכונה, נתגלה על ידי אחד ממתנדבי השומרים ותלונה הוגשה למשטרה שפתחה בחקירה.

"מנגד", מוסיף גרברצי'ק, "יש גם כמה עסקנים מקומיים שסבורים שזו לא יותר מבדיחה גרועה לפורים שיצאה מכלל שליטה. סימוכין לכך ניתן למצוא בתמרור אזהרה שהוצב לפני כמה ימים ובו יש דמות של אשה דוחפת עגלת תינוק.

"בקהילה מקווים שאכן כך ומחכים לתוצאות החקירה המשטרתית".

י"ז באדר תשע"ז