ב"ה יום שני, ז' סיון תשע"ח | 21.05.18
"ההחלטה תפגע ביהודים". הרב מרגולין ורבני אירופה
"ההחלטה תפגע ביהודים". הרב מרגולין ורבני אירופה
פסיקה מקוממת באירופה: מעסיקים יוכלו לאסור על העובדים ללבוש סמלים דתיים

מנכ"ל 'מרכז רבני אירופה' ו'איגוד הארגונים היהודיים באירופה' הרב מנחם מרגולין: "אנחנו מתכוונים להיאבק בהחלטה ושוקלים שיתוף פעולה עם גורמים מוסלמיים במאבק משפטי וציבורי" ● לדיווח המלא >>>
כתב שטורעם באירופה
בית המשפט הגבוה של האיחוד האירופי פסק היום (שלישי) כי מעסיקים פרטיים יוכלו לאסור על עובדיהם ללבוש סמלים דתיים נראים לעין. הפסיקה מעוררת כצפוי סערה גדולה בקרב יהודי אירופה.

מנכ"ל 'מרכז רבני אירופה' ו'איגוד הארגונים היהודיים באירופה', הרב מנחם מרגולין, הגיב לפסיקה ואמר כי "אנו סבורים שהחלטת בית המשפט תפגע ביהודים שמקפידים ללכת עם סממנים יהודיים. אנחנו מתכוונים להיאבק בהחלטה ושוקלים שיתוף פעולה עם גורמים מוסלמיים במאבק משפטי וציבורי".

הרב מרגולין, דחה בתוקף את האפשרות שיהודים יסתירו את יהדותם. "יהודים צריכים לחוש ביטחון ולשאת בגאווה כל סממן דתי ככיפה, מגבעת וציצית בכל מקום באירופה, ועל רשויות הביטחון בכל עיר ומדינה לאבטח את אורחות חייהם ולשמור על ביטחונם", אמר.

לדבריו, "הפסיקה הזו יכולה לפגוע ביהודים בכל אירופה ותוסיף חשש על אלה הקיימים. הדבר עשוי גם לפגוע בפרנסתם של יהודים. 'מרכז רבני אירופה' ו'איגוד הארגונים היהודיים' יבחן עם צוות מומחים את פסק הדין ומתכוון לשתף פעולה עם גורמים מוסלמים במטרה לנהל מאבק יחדיו באופן ציבורי ובבתי המשפט.

ט"ז באדר תשע"ז