ב"ה יום שני, ז' סיון תשע"ח | 21.05.18
צילום: שטורעם.נט
הרב יהושע קמינצקי: "חייבים לזכור - אנחנו מייצגים את הרבי ולא רק אותנו"

כששואלים שליח - "אתה מוכן לקראת חג הפורים?", לא מפתיע לשמוע ממנו את התשובה - "וודאי. אבל הראש כבר בהכנות לליל הסדר וחג הפסח" ● השבוע במדור 'מילה של חסיד' אנו מארחים את שליח הרבי בעיר בלגרד, בירת סרביה האירופאית - הרב יהושע קמינצקי לשורת מושגים, בהם: ילדות בכפר חב"ד, דמות שמשפיעה, רגע שיא מרגש ● וגם: מהי השאיפה שלו לעתיד? ● לראיון המלא >>>
מנחם בן יוסף
ילדות בכפר חב"ד

"בגן העדן של ילדות אשר היה פורח, הייתי חלק מהנוף, היום אני אורח. עולם ומלואו במקום קטן, כל ילד בטוח שהעולם מתחיל ונגמר בכפר חב"ד.

ישיבה גדולה


"תומכי תמימים כפר חב"ד. ישיבה גדולה במלוא מובן המילה שמחנכת את תלמידיה לקחת אחריות על מעשיהם מתוך קבלת עול פנימית. הכנה ראויה לחיים שבהמשך הדרך".

שנת הקבוצה

"שנה של גילוי אחריות גדולה אף יותר. כל בחור אחראי על עצמו. שנה של התוועדויות פעילות מתוך שבת אחים גם יחד. שנה של הזדמנות להיות קרובים לרבי ולנסוע לאהל בכל הזדמנות".

אוהל ו-770

"אוהל: אצל הרבי. ד' אמות של התרוממות טפח מעל הקרקע. המקום שבו אי אפשר לשקר, הכל גלוי וידוע. מקום של קבלת החלטות טובות ככלי לשפע ברכה והצלחה.

770: בית חיינו. קדושה אינה זזה ממקומה".

המוטו בחיים

"לקבל כל אדם בסבר פנים יפות. לזכור שעבור אותו יהודי שכרגע נמצא מולך אתה לא מייצג רק את עצמך אלא את הרבי את חב"ד ואת הקב"ה, ובכוחה של מילה אחת או חיוך אחד לשנות מן הקצה אל הקצה לטוב ולמוטב".

הצלחה

א'. "לראות את הילדים גדלים כחסידים ומקושרים במקום שבו חושך יכסה ארץ, מקום נידח מבחינה רוחנית שאין בו לא חברה ולא כל אווירה יהודית חסידית. ב'. לראות יהודים שלא ידעו מי זה אברהם אבינו, מתקרבים בצמאון ליהדות".

שאיפה לעתיד


"לראות צעירים יהודים מקהילתנו מתחתנים עם יהודים ובונים בית נאמן בישראל".

רגע עם הרבי


"חודש אב תשנ"ג. בתור ילד בגיל תשע זכיתי להיות ב770 ולראות את הרבי כשהיה יוצא למרפסת, וכן להיות פעמיים ביחידות של אותה תקופה - לעבור מול פני קודשו של הרבי כשישב בפתח חדרו. רגעים שנחרטו בלבי לעד".

דמות משפיעה?


"הרב משה קוטלרסקי שבזכותו זכיתי לצאת לשליחות, וליווה אותנו בכל התקופה הראשונה והקשה של שליחותנו".

ספר טוב

"אנשים חסידים היו. ספר שכתב אבי שיחי' על זקניו ר' זלמן משה היצחקי ור' אברהם מאיור ומתאר הווי חסידי של דורות שהיו ואינם. ספר שמכניס אותך לאווירה החסידית המיוחדת של הדורות הקודמים בליובאוויטש.

"אופציה שניה: הספר מודעות יהודית. ספר שמתאר ומוריד לשפת ימינו את הנקודות העמוקות ביותר בתניא בשפה בהירה ומוחשית לכל אדם.

פורים


"חג שמח ומיוחד. אך הראש כבר נמצא בהפקה הגדולה של השנה - ליל הסדר".

'כולל-תורה'


"הפנינה שבכתר. מהפכה שנוגעת בפנימיות של יהודים. מסתבר שכל יהודי הוא כלי ללימוד נגלה וחסידות בעומק ובשופי".

סרביה

"מדינה ענייה אך מאירת פנים. אנשים נחמדים אוהבי ישראל. בדומה לישראל זו ארץ שמוקפת מדינות עוינות שידעה מלחמות רבות בגלל הבדלי דת ולאומיות".

בית חב"ד בלגרד


"יש מאין. זכה לניסים גלויים. מרגשים את כוח המשלח בגלוי בכל יום".

רגע שיא מרגש?

"הדלקת חנוכיה מרכזית ברחוב המרכזי של העיר בהשתתפות מאות משתתפים וחשיפה למליונים בתקשורת. להאיר את החושך בכל השטורעם".
י"א באדר תשע"ז