ב"ה יום רביעי, ט' סיון תשע"ח | 23.05.18
הרב לאזאר והרצוג בספריית שניאורסון
הרב לאזאר והרצוג בספריית שניאורסון צילום: שטורעם.נט
יו"ר האופזיציה בוז'י הרצוג בספריית שניאורסון

ראש האופוזיציה ויו"ר ה'מחנה הציוני' יצחק (בוז'י) הרצוג, הנמצא בביקור מדיני ברוסיה, קיים ביקור במרכז היהודי במוסקבה, במוזיאון היהודי ובספריית שניאורסון ● הרצוג הגיע מלווה ברבה הראשי של רוסיה השליח הרב בערל לאזאר ● לדיווח המלא >>>
מערכת שטורעם
ראש האופוזיציה ויו"ר ה'מחנה הציוני' יצחק (בוז'י) הרצוג, הנמצא בביקור מדיני ברוסיה לפי הזמנה של ועדת החוץ של בית הפרלמנט הרוסי, "הדומא", קיים ביקור במרכז היהודי במוסקבה, במוזיאון היהודי ובספריית שניאורסון. הרצוג הגיע כשהוא מלווה ברבה הראשי של רוסיה השליח הרב בערל לאזאר.

ראש האופוזיציה ייפגש במהלך שהותו במוסקבה עם שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב, סגן שר החוץ מיכאל בוגדנוב, גורמים בממשל הרוסי וכן עם נציגי הקהילה היהודית. ביקורו של הרצוג ברוסיה מגיע לאחר פגישתו עם ראש ממשלת רוסיה דימיטרי מדבדב בנובמבר האחרון, בעת ביקורו של ראש הממשלה הרוסי בישראל. לביקור שיימשך יומיים נלווה גם ח"כ חיליק בר.

כאמור, המשלחת הגיעה היום (יום ב') לסיור במוזיאון היהודי הגדול בשכונת 'מארינה רושצ'ה' במרכז מוסקבה וב'ספריית שניאורסון' המפורסמת השוכנת במרכז המוזיאון מזה שנתיים, מאז העבירו נשיא רוסיה ולדימיר פוטין לידי הרב לאזאר.

גולת הכותרת של הביקור בקהילה היהודית הייתה הביקור ב'ספריית שניאורסון'. בהתרגשות רבה ניגש הרצוג לספרים הקדושים, בדק, התעניין והביע התעניינות בהיסטוריה העומדת מאחורי כל ספר וספר, הרצוג שמוקיר את ערכם של כתבי יד וספרי קודש משורשיו המשפחתיים העמוקים ביקש לקבל מהרב לאזאר הסברים מעמיקים ויסודיים על כתבי היד והספרים.

בתום הביקור אמר הרצוג: "התרגשתי שבמקום בו עשרות בשנים נאסר על קיומם של חיים יהודיים עשירים יש כיום "אידישקייט" ומערכת יהודית פוריה ומגוונת. אך אין ספק כי הזכות לעיין בספרים הקדושים של שולשלת אדמור"י ליובאוויטש היא עבורי גולת הכותרת של הביקור בקהילה היהודית הפורחת במוסקבה בראשותו של הרב לאזאר ובוודאי כמי שזכה בעצמו לברכה מהרבי זה ריגש עד מאוד".

ספריית שניאורסון כוללת 12 אלף ספרים ו-30 אלף מסמכים אשר הראשונים שבהם הודפסו לפני כ-250 בעת הקמת תנועת חב"ד. יצויין כי התקווה הגדולה של חסידי חב"ד שהספרים ישובו במהרה למקומם הטבעי - ספריית 'אגודת-חסידי-חב"ד' העולמית ב-770, כרצון הרבי.
ח' באדר תשע"ז
 
 
 
 
הרב לאזאר והרצוג בספריית שניאורסון
הרב לאזאר והרצוג בספריית שניאורסון | צילום: שטורעם.נט