ב"ה יום שני, ז' סיון תשע"ח | 21.05.18
צילום: בנצי ששון ואיציק רויטמן
אלפי בני נוער חזרו מלאי השראה מהשבתון השנתי של CTeen

הם חשבו שהם ראו את הכל וש-CTeen כבר לא יוכלו להפתיע אותם, אבל אז הם נוכחו לדעת שהארגון שנחשב כיום לארגון הנוער היהודי בעל הצמיחה היהודית הגדולה בעולם יודע להפתיע ובגדול ● אתר חב"ד-'שטורעם' מגיש גלריית תמונות ורשמים מטקס הסיום שחתם את השבתון ההיסטורי של רשת חב"ד לנוער – CTeen ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם

"כשאתה חושב ש-CTeen לא יכול להיות מוצלח וטוב יותר, הם מפתיעים אותך מחדש ומראים לך שהשמיים הם ממש לא הגבול", אומר בן בורסק, נשיא הסניף של CTeen במנצ'סטר, אנגליה, כשהוא מתייחס לשבתון השנתי שנערך זו השנה התשיעית ברציפות ע"י רשת 'חב"ד לנוער' – CTeen, ארגון הנוער היהודי בעל הצמיחה הגדולה ביותר כיום בעולם, בו חברים עשרות אלפי בני נוער יהודים מכל המגזרים והזרמים בעולם היהודי.

השבתון בן ארבע ימים שנערך בניו יורק, שאב לתוכו מספר שיא של אלפיים ושלוש מאות משתתפים, במהלכו נהנו הם משבת אותנטית בשכונת קראון הייטס, הבדלה והופעה חיה בטיימס סקוור, טקס פרסי הארגון שנערך במזח ברוקלין וקונצרט הפתעה של הזמר גד אלבז.

נושא השבתון – 'תורה זה הבסיס', הורגש היטב בכל חלקי השבתון, בתוכניה, במיצגים ועוד, כשלמשתתפים היה את הזמן והאפשרות להתחבר למורשתם היהודית. קליפ וידיאו מיוחד שהוצג במהלך הבנקט אודות הנושא המרכזי של השבתון, הפך לוויראלי ברשתות החברתיות תוך מספר שעות מאז סיומו של הבנקט.

"החלק החזק ביותר של השבתון היה לראות את ההתרגשות וההשראה של בני הנוער", אומר הרב דוד ווינבאום, שליח CTeen למחוז מערב סאפוק, ניו יורק, שמנהיגת הסניף שלו – דארה בליצר זכתה במנהיגת השנה של ארגון CTeen העולמי. "ההתרגשות שלהם גורמת לנו לרצות לעשות עוד ולדאוג לכך שההתלהבות הזו תשמר גם לאחר שהשבתון נגמר".

"CTeen זה המקום להביע את הגאווה היהודית ולהכיר אנשים כמוני שחולקים את אותו דת. בעיירה בה אני גרה קשה מאוד להביע גאווה יהודית בפומבי, והחוויה היהודית שהייתה לי בסוף שבוע הזה אינה ניתנת לתיאור", משתפת אליסה בנדלר, מסניף CTeen במנאפלאן, ניו ג'רזי.

"האנרגיה בסוף השבוע האחרון הייתה מוחשית", אומר הרב מנדי קוטלרסקי, סיו"ר CTeen. "בני נוער לקחו על עצמם מצוות והחלטות, שפשוט השאירו אותנו נדהמים".

ה' באדר תשע"ז