ב"ה יום רביעי, ט' סיון תשע"ח | 23.05.18
היהודי שנדקר והסכין הגדולה; בעיגול: השליח הרב לאבקובסקי
היהודי שנדקר והסכין הגדולה; בעיגול: השליח הרב לאבקובסקי צילום: ארכיון שטורעם.נט
תכנן לערוף את הראש: נפתח משפט המחבל ממרסיי

שנה לאחר נסיון הפיגוע במרסיי שבצרפת בו ניצל בחסדי שמים ר' בנימין אמסלם מורה יהודי מקומי, נפתח אתמול משפטו של המחבל בן ה-16 בבית משפט לקטינים ● הפיגוע עורר סערה גדולה בצרפת לאחר שראש הקהילה היהודית במארסיי קרא אז לחברי קהילתו שלא לחבוש כיפה ברחוב ● בפנים: כיצד הגיב שליח הרבי בעיר הרב יוסף יצחק לאבקובסקי? ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם
שנה לאחר נסיון הפיגוע במרסיי שבצרפת בו ניצל בחסדי שמים ר' בנימין אמסלם, מורה יהודי מקומי, נפתח אתמול משפטו של המחבל בן ה-16 בבית משפט לקטינים.

פאבריס לביא, פרקליטו של אמסלם, גילה פרטים נוספים שהתבררו מחקירת המשטרה מהם עלה גודל הנס שהתרחש למורה היהודי, כך מדווח ה'מבשר'. בין השאר התברר כי המחבל, שהיה בן 15 כשניסה לפגוע בו – רצה לערוף את ראשו, וזאת בהשפעת ההסתה של דאע"ש.

המחבל, כיום בן 16, ממוצא כורדי, סיפר בחקירה כי הוא פעל מטעם ארגון דאע"ש ובשליחותם דקר את המורה. הוא הוסיף כי התכוון לערוף את ראשו של היהודי ר"ל, ולכן אף הצטייד בסכין באורך 50 ס"מ, אולם המורה הצליח לחמוק ממנו ברגע האחרון ובלם אותו עם ספר שהיה בידו ולכן נדקר רק בכתפו ובידו.

כזכור, אמסלם, ניצל בנס לאחר שהתגונן בפניו עם ספר 'וזאת הברכה' על הלכות ברכות שאחז בידו באותו העת. עורך הדין של אמסלם, פאבריס לביא, ציין כי מרשו סיפר לו את ההתרחשות שמצדיקה התייחסות חמורה יותר למחבל.

"התוקף ניסה לערוף את ראשו של המורה, בהשפעת ההסתה של דאע"ש". התובע הכללי של מרסיי אמר כי מדובר בנער שנתפס להסתה קשה משום שלא הכיר לעומק את דאע"ש בפרט ואת יסודות האסלאם שמובילים את הארגון באופן כללי.

כזכור, נסיון הפיגוע במרסיי עורר סערה רבה בקרב יהודי צרפת, לאחר שראש הקהילה היהודית במארסיי קרא אז לחברי קהילתו שלא לחבוש כיפה ברחוב.

שליח הרבי במרסיי הרב יוסף-יצחק לאבקובסקי אמר הבוקר בשיחה ל'שטורעם': "שמעתי על-כך בתקשורת המקומית. בראיון שהעניק הנדקר לרדיו הוא נשאל מהי תגובתו על המשפט.

"הוא ענה להם - "עברתי לעיר הבירה פריז, ועד עצם היום הזה, כשאני שיוצא לרחוב, עדיין יש בי פחדים. כל פעם אני נזכר שראיתי את המוות מול העיניים". בנוסף אמר: "אני מפחד גם על הילדים שלי".

ממשיך הרב לאבקובסקי ואומר: "כשנשאל הנדקר מה הוא מצפה שיצא מהמשפט?, הוא ענה: "אני מקווה שהמוסלמי הזה יתחרט על מעשיו, יבקש סליחה ויאמר שהוא עוזב את הדרך ההיא - של הטרור".
ד' באדר תשע"ז