ב"ה יום רביעי, ט' סיון תשע"ח | 23.05.18
מייק פנס מגיע לבית העלמין; בקטן: עוזר בטיפול המצבות
מייק פנס מגיע לבית העלמין; בקטן: עוזר בטיפול המצבות צילום: טוויטר, באדיבות המצלם
דוגמא אישית: סגן נשיא ארה"ב מטפל בקברים היהודיים

מאות מצבות נופצו, נשברו ונעקרו בתחילת השבוע במהלך פוגרום זוועתי של אנטישמיים בבית הקברות היהודי "חסד של אמת" הממוקם בסמוך לעיר סנט.לואיס שבמדינת מיזורי בארצות הברית ● הממשל האמריקני ובראשו נשיא ארה"ב דונלד טראמפ גינה את המקרה המזעזע מעל כל במה תקשורתית ● אתמול (ד') הגיע לבית העלמין סגן נשיא ארה"ב מייק פנס לחלוק כבוד לנפטרים היהודים ואף עזר בידיו לצוות - לנקות ולהרים את החלקים של המצבות השבורות ● לתמונה נוספת >>>
מערכת שטורעם
כ-200 מצבות ניזוקו ונשברו על ידי אלמונים במתקפה אנטישמית בבית העלמין היהודי "חסד של אמת" בסנט לואיס שבמיזורי.

אמש (ד') צוות עובדי המקום אשר טיפל בנזקים, הופתע לראות את סגן נשיא ארה"ב, מייק פנס, מגיע בראש הפמלייה שלו, לביקור בבית הקברות היהודי שנפגע מוונדליזם חמור.

פנס אמר לתקשורת: "אין מקום באמריקה לשנאה, דעות קדומות, מעשי אלימות או אנטישמיות". פנס לבש כפפות, נטל מגריפה וסייע בעבודות השיקום של בית הקברות.

לאחר-מכן הוסיף ואמר: "אני חייב להגיד לכם שהאוכלוסייה במיזורי הם השראה לאומה והוכיחו שותפות בעזרה ובסיוע לקהילה היהודית", והזכיר את הגינוי המיידי של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לאנטישמיות ולמקרי הפצת השנאה בתקופה האחרונה ברחבי ארה"ב בכלל ולמקרה הנ"ל בפרט.

בקהילה המוסלמית המקומית לא נשארו חייבים והביעו תמיכה חמה בקהילה היהודית. אלפי מוסלמים נרתמו לקמפיין לשיקום בית הקברות היהודי, ונאספו עשרות אלפי דולרים.

בהודעה שפרסמו יוזמי הקמפיין המוסלמים נאמר: "באמצעות הקמפיין הזה, אנחנו מקווים לשלוח מסר של אחדות מהקהילה המוסלמית יחד עם הקהילה היהודית ולהוכיח כי אין מקום לכל סוג של שנאה, חילול, ואלימות באמריקה. אנו מתפללים כי דבר זה יסייע לתת תחושה של ביטחון ושלום לקהילה היהודית-אמריקאית שללא ספק עברה זעזוע כבד מרצף האירועים החמורים".
כ"ז בשבט תשע"ז